Kontrowersyjny projekt: portret z własnym zdjęciem nagrobkowym

Kontrowersyjny projekt: portret z własnym zdjęciem nagrobkowym

© Frieke Janssens
© Frieke Janssens
Olga Drenda
13.09.2013 14:23, aktualizacja: 26.07.2022 20:09

Belgijska fotograf Frieke Janssens na własny sposób wprowadza w życie maksymę "memento mori" i zaprasza do projektowania własnego portretu nagrobkowego.

Frieke Janssens możecie kojarzyć z pomysłowymi, przewrotnymi zdjęciami na potrzeby kampanii reklamowych i społecznych (np. znany portret Jeana-Claude'a van Damme'a w kampanii przeciwko zabijaniu zwierząt dla futer), z uwspółcześnioną wersją plakatu wyborczego "W samo południe", zaprojektowaną z okazji dwudziestej rocznicy wyborów 1989 r., a ostatnio z cyklem portretów dzieci z papierosami, który błyskawicznie podbił Internet.

Jeden z najnowszych pomysłów Belgijki może wydawać się kontrowersyjny. To autorska interpretacja starej łacińskiej maksymy "memento mori", dostosowana do epoki wszechobecnego PR-u i portali społecznościowych. Janssens zachęca, aby pomyśleć zawczasu o swoim pośmiertnym wizerunku i zaprojektować reprezentacyjne zdjęcie nagrobkowe."Czy chciałbyś, aby na twoim nagrobku widniało przypadkowe zdjęcie, na którym sam byś się nie otagował?", pyta zaczepnie autorka.

© Frieke Janssens
© Frieke Janssens

Zespół Frieke Janssens zapewnia stylizację, sesję portretową i postprodukcję w cenie 835 euro bez VAT ("Bo żyje się tylko raz", jak czytamy na stronie). Portretowana osoba otrzyma zdjęcie na porcelanie, co oznacza, że faktycznie może się ono przydać, gdy nadejdzie kres.

[solr id="fotoblogia-pl-77265" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://olga.drenda.fotoblogia.pl/1404,snieg-kawa-i-film-120-czyli-kari-medig-i-jego-fotografie-inspiracja" _mphoto="2404-image-117649-77265--225b685.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3116[/block]

© Frieke Janssens
© Frieke Janssens

Na stronie Your Last Shot można zobaczyć galerię dotychczasowych uczestników projektu wraz z ich zdjęciami nagrobkowymi.

Źródło: My Modern Met

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)