Zmarł David Hamilton - kontrowersyjny brytyjski fotograf znany z fotografii nagich dziewcząt

Zmarł David Hamilton - kontrowersyjny brytyjski fotograf znany z fotografii nagich dziewcząt
Źródło zdjęć: © © François Besch / [Wikipedia](https://en.wikipedia.org/wiki/David_Hamilton_(photographer)#/media/File:David_Hamilton,_photographer.JPG)
Mikołaj Rożek

28.11.2016 09:44, aktual.: 26.07.2022 18:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Znany angielski fotograf, David Hamilton, został znaleziony nieprzytomny w piątek, 26 listopada 2016 w swoim paryskim mieszkaniu. Przyczyna śmierci jest niejednoznaczna.

David Hamilton rozpoczął swoją karierę w wieku 20 lat, gdy został grafikiem dla magazynu Elle. Bardzo szybko zyskał rozgłos i sławę, a pod koniec lat 60 XX. wieku był jednym z najbardziej znanych fotografów na świecie, a wykonywane przez niego fotografie coraz częściej gościły w popkulturze.

Obraz
© © [Amazon](https://www.amazon.com/AgeInnocenceDavidHamilton/dp/1854103040)

Wydawane przez Hamiltona książki stały się bestselerami w wielu krajach za sprawą poetyckiego wręcz przedstawiania młodych dziewcząt na swoich zdjęciach. Nagie fotografie prezentowały beztroską scenerię, przywodzącą na myśl czasy niewinności. Hamilton wykorzystywał w swoich zdjęciach efekt miękkiego rysowania, co nadawało im atmosferę marzeń sennych. Najpopularniejszym wydawnictwem fotografa stała się książka "The Age of Innocence" z 1995 roku.

Obraz
© © David Hamilton / [Youtube](https://youtu.be/ki7T23HJN9Q)

Okoliczności śmierci artysty nie zostały jeszcze w pełni wyjaśnione. Policja nie wyklucza samobójstwa, gdyż przy ciele Hamiltona znaleziono opakowanie po lekach. Jako powód odebrania sobie życia wymieniono przede wszystkim związane z fotografem kontrowersje, które pojawiły się w ostatnich tygodniach.

Obraz
© © David Hamilton / [Youtube](https://youtu.be/ki7T23HJN9Q)

W listopadzie tego roku na jaw wyszły informacje na temat popełnienia przez Davida Hamiltona gwałtów na fotografowanych przez siebie młodych modelkach. Kilka kobiet oskarżyło Hamiltona o wykorzystywanie seksualnie, gdy były nieletnie. Parę dni przed swoją śmiercią fotograf kategorycznie odrzucał zarzuty i zapowiadał wystąpienie na drogę sądową.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)