Konurs „Sfotografuj wiersz – zwierszuj fotografię” odmieni Wrocław

Konurs „Sfotografuj wiersz – zwierszuj fotografię” odmieni Wrocław

Konurs „Sfotografuj wiersz – zwierszuj fotografię” odmieni Wrocław
Źródło zdjęć: © © Marlena Jabłońska
Redakcja Fotoblogia.pl
19.02.2016 16:05, aktualizacja: 26.07.2022 19:12

Poznajcie szczegóły współzawodnictwa kierowanego do młodych, zdolnych artystów z całej Polski. Jest to możliwość zaprezentowania swoich tekstów oraz fotografii.

W ciągu trwającego miesiąca jury chce wyłonić młodych, zdolnych artystów i pozwolić na zaprezentowanie swojej twórczości – w formie wiersza, bądź fotografii. Celem organizatorów jest sprawienie, by konkurs stał się jedną z wizytówek Wrocławia oraz pokazał rozwijających się artystów z całej Polski.

Obraz
© © Arnau Vidal

Do III edycji konkursu zostali zaproszeni poeci: Justyna Bargielska, Tomasz Różycki, Wojciech Bonowicz oraz Jakobe Mansztajn, którzy udostępnili po jednym ze swoich wierszy, dając młodym artystom szansę na ich zwizualizowanie.

Obraz
© © Izabela Urbaniak

Fotografowie: Marlena Jabłońska, Izabela Urbaniak, Marek Lapis, Łukasz Kapa oraz Arnaua Vidala - z chęcią pozwolili na wykorzystanie swoich zdjęć dla początkujących poetów, by określić ich sens twórczy.

Obraz
© © Marek Lapis

Zadaniem uczestnika, chcącego wziąć w udział w konkursie jest stworzenie ilustracji w formie fotografii do jednego z podanych wierszy lub napisanie tekstu do jednej z fotografii. Wiersze powinny być napisane czcionką Times New Roman w rozmiarze 12, a plik zapisany jako .doc. Fotografie należy zapisywać w formacie JPG lub PNG w maksymalnym rozmiarze 1920 x 1080 pikseli. Prace należy zgłaszać pod adresem mailowym: sfotografujzwierszuj@gmail.com

Obraz
© © Łukasz Kapa

Jury w składzie: Marta Przetakiewicz, Krzysztof Śliwka, Paweł Czarneck, Joanna Figlarska; wyłoni laureatów. Finał projektu odbędzie się 17 marca 2016 roku podczas specjalnego wernisażu we wrocławskim klubie Firlej.

O szczegółach konkursu przeczytacie na stronie internetowej organizatora.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)