Skopiuj kolorystykę z dowolnego zdjęcia w mniej niż 10 minut [wideoporadnik]

Skopiuj kolorystykę z dowolnego zdjęcia w mniej niż 10 minut [wideoporadnik]17.07.2014 12:03
Skopiuj kolorystykę z dowolnego zdjęcia w mniej niż 10 minut [wideoporadnik]
Źródło zdjęć: © ©Jakub Kaźmierczyk
Jakub Kaźmierczyk

Jeśli spodobała Ci się kolorystyka na zdjęciu znalezionym np. w Internecie i chcesz uzyskać podobny efekt na swoich zdjęciach jest sposób, który pomoże Ci to osiągnąć.

Każdego tygodnia dostaję od Was sporo maili z pytaniem o obróbkę zdjęć, które znaleźliście w internecie. Nie każdy chce dzielić się swoim doświadczeniem i wypracowanym stylem, więc staram się udzielać wskazówek. Niedawno trafiłem na poradnik Bena Secret, w którym pokazał jak w dość łatwy sposób skopiować obróbkę ze znalezionego zdjęcia. Nie jest to oczywiście sposób, który zadziała w każdym przypadku, bo zdjęcia powinny być zrobione w zbliżonych warunkach oświetleniowych, natomiast z mojego doświadczenia wynika, że w wielu sytuacjach ten sposób sprawdza się naprawdę nieźle. Warstwy kontrolne pozwolą na łatwe dopasowanie poszczególnych elementów, czyli kontrastu, kolorystyki i nasycenia.

Przed zastosowaniem tych narzędzi warto jednak potrenować mieszanie kolorów - zdecydowanie pomoże nam to w sprawnej zmianie kolorystyki na zdjęciach. Polecam!

Skopiuj kolorystykę z dowolnego zdjęcia w mniej niż 10 minut [wideoporadnik]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)