Korea Północna, jakiej nie znasz. Zobacz spektakularny film

Korea Północna, jakiej nie znasz. Zobacz spektakularny film

Korea Północna, jakiej nie znasz. Zobacz spektakularny film
Marcin Watemborski
22.11.2018 11:59, aktualizacja: 22.11.2018 17:20

Korea Północna kojarzy nam się przede wszystkim z silnym reżimem i wycofaniem z międzynarodowego życia politycznego. Każdy z nas widział zapewne niejednokrotnie różne materiały na temat tego specyficznego kraju. Film, który prezentujemy jest zgoła odmienny. Wszystko wygląda jak kolorowa bajka.

Ten film jest po prostu genialny! Pjongjang, stolica Korei Północnej, jest pokazana jako miniaturowe miasto. Udało się to dzięki technice tilt-shift, czyli zmianie płaszczyzny ostrości. Joerg Daiber, który stoi za tą produkcją, pokazał miasto w wyjątkowy sposób. Połączenie muzyki i całego udźwiękowienia sprawia wrażenie, że ogląda się kreskówkę.

Peculiar Pyongyang - North Korea (DPRK) 4k -Time lapse -Tilt- shift

Pjongjang jest stolicą Korei Północnej. Jest jej największym miastem, a żyje tam ponad 3,5 miliona ludzi. Metropolia znajduje się około 180 kilometrów od Koreańskiej Strefy Zdemilitaryzowanej stanowiącej granicę z demokratyczną Koreą Południową.

Daiber mówi, że Pjongjang to najdziwniejsze miejsce, w jakim był: ”Jedziesz tam mając sto pytań, wracasz z tysiącem”. Nagranie zostało zrealizowane przy pomocy aparatów Panasonic Lumix GH4 oraz Lumix GH5.

Więcej prac tego artysty znajdziecie na stronie LittleBigWorld.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)