Kosmiczni turyści polecą balonową kapsułą. Wnętrze wygląda jak luksusowy salon

Kosmiczni turyści polecą balonową kapsułą. Wnętrze wygląda jak luksusowy salon28.07.2022 18:53
Kosmiczni turyści polecą balonową kapsułą. Wnętrze wygląda jak luksusowy salon
Źródło zdjęć: © © Space Perspective

Space Perspective – firma, która chce umożliwić fototurystykę wysoko w ziemskiej stratosferze za pomocą gigantycznego balonu – ujawniła projekt kapsuły, w której znajduje się luksusowy salon. W takich warunkach kosmiczni turyści będą mogli rozsiąść się wygodnie w fotelu i podziwiać naszą planetę Ziemię.

Space Perspective ogłosiła swoje kosmiczne balonowe przedsięwzięcie w kwietniu. Przedstawiciele firmy stwierdzili, że wyślą turystów do stratosfery w powolnej, dwugodzinnej podróży na pokładzie klimatyzowanej kapsuły ciśnieniowej przymocowanej do gigantycznego balonu SpaceBalloon. Teraz możemy zobaczyć, jak będzie wyglądało wnętrze tego luksusowego transportera dla kosmicznych turystów.

Firma twierdzi, że dzięki zgłoszonej do opatentowania konstrukcji kapsuły, podróże kosmiczne staną się bezpieczniejsze, bardziej komfortowe i "jeszcze bardziej ekscytujące" – donosi serwis PetaPixel. Nowa kapsuła Spaceship Neptune jest obecnie produkowana w zakładzie firmy w pobliżu należącego do NASA Centrum Kosmicznego imienia Johna F. Kennedy’ego na Florydzie.

420425029415929915
Źródło zdjęć: © © Space Perspective

"Podróże kosmiczne stanowią nowe królestwo ekscytujących wyzwań i kreatywnego myślenia. Jako specjaliści w dziedzinie projektowania zintegrowaliśmy doświadczenie i estetykę podróży – od przestrzeni nad głową i grup eksploratorów mogących wygodnie poruszać się wewnątrz Spaceship Neptune przez fotele, toalety czy bar – do oczywiście, maksymalizacji niepowtarzalnych widoków" – wyjaśniają Dan Window i Isabella Trani, światowi eksperci w dziedzinie projektowania systemów transportowych klasy premium, a teraz liderzy projektu Space Perspective.

Projekt kapsuły nie tylko zwiększa jej bezpieczeństwo, maksymalizuje komfort czy poprawia doświadczenie pasażerów, ale obejmuje także nowe cechy, takie jak "pionierski projekt sferyczny", aby pomieścić bardziej przestronne wnętrze z większą ilością miejsca na osobę. Kosmiczni turyści będą mogli rozsiąść się w wygodnych fotelach i wykonać własne zdjęcia krzywizny Ziemi z zacisza luksusowej kapsuły.

420425029416126523
Źródło zdjęć: © © Space Perspective

Kosmiczny salon jest również wyposażony w ulepszony i zgłoszony do opatentowania "stożek rozpryskowy", który umożliwia łagodne i bezpieczne lądowanie po zakończeniu podróży. Po tym, jak balon będzie utrzymywał się na wysokości przez dwie godziny, rozpocznie powolne dwugodzinne opadanie, by ostatecznie wylądować w oceanie. Tam na pasażerów będzie czekał statek, który odbierze również przez kapsułę i SpaceBalloon.

Space Perspective twierdzi, że 360-stopniowy układ okien będzie nie tylko największy w historii lotów do krawędzi kosmosu, ale zapewnia również wspaniałe możliwości fotografowania. Okna są pokryte powłoką refleksyjną, aby ograniczyć promieniowanie słoneczne i utrzymać wnętrze w komforcie i chłodzie. Kapsuła posiada również oddzielny, zgłoszony do opatentowania system kontroli termicznej.

420425029416323131
Źródło zdjęć: © © Space Perspective

"Pionierskim oknom 360-stopniowym towarzyszyć będą zdjęcia satelitarne i kamery 360-stopniowe umożliwiające przybliżanie i oddalanie niesamowitych widoków. Mamy teraz również estetykę zewnętrzną, która jest w każdym calu tak potężna, jak wnętrze – zespół inżynierów osiągnął niezrównany wynik w odniesieniu do wydajności i bezpieczeństwa" – podsumowali projektanci.

Space Perspective twierdzi, że aktywnie rozpoczęła produkcję kapsuł, ponieważ wycieczki do stratosfery już okazały się popularne. Firma podaje, że do tej pory sprzedała 900 biletów wycenianych na 125 tys. dolarów. Loty komercyjne mają rozpocząć się pod koniec 2024 r., a firma aktywnie przyjmuje rezerwacje na 2025 i kolejne lata.

420425029416519739
Źródło zdjęć: © © Space Perspective

Konrad Siwik, dziennikarz Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)