Kotografia wysokich lotów. Artysta ma kota na punkcie kotów

Nils Jacobi jest profesjonalnym "kotografem".
Nils Jacobi jest profesjonalnym "kotografem".
Źródło zdjęć: © Instagram | Nils Jacobi
Marcin Watemborski

18.11.2022 13:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nils Jacobi to niemiecki fotograf, który uwielbia koty. Oprócz zwierząt klientów fotografuje swoich czterech futrzanych przyjaciół, co przyniosło mu niemałą popularność w mediach społecznościowych. Tego nie ma sensu tłumaczyć, to trzeba zobaczyć.

Nils Jacobi fotografuje od 11 lat i uwielbia koty. Mimo tego, że na początku zajmował się fotografią portretową ludzie, to dopiero zwierzęta dały mu prawdziwą radość, co odbiło się niemałym echem w internecie. Na Instagramie zgromadził 265 tys. obserwujących, którzy podobnie jak on – mają kota na punkcie kotów. Na TikToku podziwia go ponad 4 mln osób.

Zanim jednak artysta zdecydował się fotografować kocie harce, próbował robić zdjęcia psom, jak tez prowadził studio portretowe wyłącznie dla ludzi. Szybko zorientował się, że jego zdjęcia kotów podobają się publiczności najbardziej i właśnie wtedy postanowił poświęcić im znaczną część swojego życia i twórczości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mimo doświadczeń z klasycznymi portretami dziś Nils zajmuje się wyłącznie profesjonalną fotografią kotów. Po jego pomoc sięgają wielkie firmy produkujące żywność dla zwierząt, liczne magazyny oraz indywidualni klienci. Jacobi czuje się tak bardzo wyspecjalizowany w swojej dziedzinie, że nie nazywa się fotografem, a "kotografem".

Praca z futrzanymi modelami bywa trudna. O ile w przypadku psów – wystarczy smaczek i dobre wychowanie, tak nie można na to liczyć, jeśli chodzi o koty. Jeśli któryś z modeli nie ma ochoty być fotografowanym, to nie będzie współpracował. Nils mówi, że na koty nie ma mocnych – nikt nie jest ich w stanie zmusić do niczego. Cierpliwość gra w tej pracy pierwsze skrzypce.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)