Selfie musi odejść. Zobacz kreatywne autoportrety Weroniki Duplain

Selfie musi odejść. Zobacz kreatywne autoportrety Weroniki Duplain
Źródło zdjęć: © © [Weronika Duplain](https://www.instagram.com/v.duplain/)
Justyna Kocur-Czarny

14.10.2019 08:27, aktual.: 26.07.2022 15:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Selfie project" powstał, jako sposób na poradzenie sobie autorki z depresyjną porą roku. W założeniu miał trwać miesiąc, ale autorka kontynuuje go już od 6 lat. Jej kreatywne autoportrety poruszają ważne społeczne tematy.

Weronika Duplain mieszka w Montrealu, w Kanadzie. W 2014 roku w lutym postanowiła codziennie zrobić jedno kreatywne selfie. Od podstaw zaczęła uczyć się fotografii i całkowicie przepadła. Krótkoterminowy projekt przerodził się w prawdziwą pasję.

Autorka bierze udział w tworzeniu zdjęcia od początku do końca. Jest odpowiedzialna za koncepcję, dobór stylizacji, makijażu, fryzury, światła, scenografii, wykonanie zdjęcia oraz retusz. Z biegiem czasu projekt dojrzał, a artystka zaczęła poruszać takie tematy, jak: klaustrofobia, narcyzm czy samotność. Zdjęcia wykonuje korpusem Canon EOS 6D, a za studio często służy jej niewielki salon w mieszkaniu.

Jej konceptualne zdjęcia zawierają często ważny przekaz, a kreatywność autorki zdaje się nie mieć końca. Jeśli szukacie sposobu na to, jak oswoić jesienno-zimową aurę, to zaangażowanie się w projekt fotograficzny może być dobrym pomysłem. Więcej o Duplain i jej projekcie możecie dowiedzieć się z poniższego filmu.

Portrait de Véronique Duplain - 'Selfie Project' (2014-2019)

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)