Kreatywne zdjęcia rodzinne. Co roku odtwarzają okładki albumów

Kreatywne zdjęcia rodzinne. Co roku odtwarzają okładki albumów

Kreatywne zdjęcia rodzinne. Co roku odtwarzają okładki albumów
Źródło zdjęć: © © Mike Levad / [Instagram](https://www.instagram.com/twinbirch/)
Marcin Watemborski
23.09.2019 09:52, aktualizacja: 26.07.2022 15:37

Na pewno widzieliście wiele zdjęć rodzinnych, które są po prostu takie same – uśmiechnięta rodzinka, dziecko na rękach, jakieś mdłe tło. Ile można…? Mike Levad fotografuje rodzinę Robinsonów od 6 lat i co roku wychodzi to coraz lepiej.

Robinsonowie mają wyjątkową tradycję. Od wielu lat co roku robią rodzinne zdjęcie. Całe szczęście nie są to typowe amerykańskie zdjęcia ”szczęśliwej rodzinki” ze sztucznymi uśmiechami, a kreatywnie odwzorowane okładki klasycznych albumów muzycznych.

Mike Levad ma nie lada zadanie, bo często za okładki odpowiadali fotografowie o światowej renomie, ze swoim unikatowym stylem. Dzięki doświadczeniu i uważnej obserwacji fotograf odtwarza charakterystykę okładek takich zespołów, jak: Queen, Kiss, Ramones czy The Beatles. W zestawieniu pojawiło się kilka okładek ostatniego z zespołów, czyli można powiedzieć, że tradycja rodzinna została zakotwiczona w klasyce gatunku.

Zdjęcia oczywiście trochę odbiegają od oryginalnych okładek, by nie było nudno. Mike Levad zwraca jednak uwagę na szczegóły tj. oznaczenia płyt, odpowiednio ulokowane logo oraz jego forma, jak również format zdjęcia. Zdarza się, że kolorystyka odbiega od oryginałów, ale ogólna koncepcja zostaje zachowana.

Takie fotografie to nie tylko świetna pamiątka dla rodziny, ale doskonałe ćwiczenie dla samego fotografa i niemałe wyzwanie. Może będzie to dla was inspiracją do kolejnej sesji z wymagającym klientem, a może jeszcze lepiej – zmotywuje was do wykonania takich zdjęć dla siebie i swojej rodziny.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)