Kreatywny Samsung wraca do korzeni fotografii

Samsung
Samsung
Jacek Siwko

18.05.2011 09:32, aktual.: 01.08.2022 14:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszystko wskazuje na to, że Samsung już wkrótce bardzo pozytywnie nas zaskoczy. Zapowiedź wypuszczenia na rynek aparatów inspirowanych klasycznymi Hasselbladami z serii V czy legendarnymi aparatami Leica to górna piłka posłana w trudnym dla przeciwnika momencie.

Zamieszczone na stronach Samsunga zapowiedzi nowych aparatów to nawiązanie do propozycji Fuji FinePix x100 (zdjęcie poniżej) - aparatu, który ucieszył wszystkich fanów małoobrazkowych dalmierzy rodem z kanonu firmy Leica. Druga propozycja z pewnością zainteresuje użytkowników średnioformatowych aparatów Hasselblad V.

Finepix x100
Finepix x100

Nowe aparaty Samsunga inspirowane Hasselbladami nie będą oczywiście średnim formatem, jednak już sam ich wygląd może ciekawić. Niestety, na więcej szczegółów związanych z nowymi aparatami będziemy musieli poczekać.

Hasselblad inspiracją dla Samsunga
Hasselblad inspiracją dla Samsunga

Zachęcam do obejrzenia filmiku przygotowanego przez Samsunga, dzięki któremu można dowiedzieć się wielu interesujących szczegółów dotyczących projektowania aparatów tej firmy.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, Samsung ma szansę stać się potentatem w segmencie aparatów kompaktowych, które mają ostatnio coraz więcej zwolenników. Klasyczny wygląd nowych aparatów to nie wszystko, ale z pewnością wystarczająco dużo, by zyskać nowych fanów.

Źródło: DIGITALREV.COM

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)