”Król Lew” na żywo. Jeden samiec kontra 20 hien

”Król Lew” na żywo. Jeden samiec kontra 20 hien

”Król Lew” na żywo. Jeden samiec kontra 20 hien
Paweł Ziemiński
30.11.2018 13:03, aktualizacja: 26.07.2022 16:03

BBC zachwyca swoimi produkcjami na każdym kroku. Jeśli pamiętacie epicką ucieczkę iguany przed wężami, musicie zobaczyć to nagranie.

BBC Earth z sir Davidem Attenborough na czele w kwestii kręcenia filmów przyrodniczych absolutnie rządzi. Pamiętamy, jak w zeszłym roku cały świat oszalał na punkcie dramatycznej sceny ucieczki iguany przed wężami. Tym razem mamy do czynienia z czymś kompletnie innym – scena jest jak rodem wyjęta z ”Króla Lwa”.

Lion Trapped by Clan of Hyenas | Dynasties | BBC Earth

Samiec został otoczony prze 20 wygłodniałych hien, które nie mają raczej dobrych zamiarów. Mimo swojej siły, lew nie ma większych szans z całą watahą hien, które go otoczyły. Walka z większą ilością niż jedna na raz jest niemożliwa. Dramatyczna walka trwa. Z czasem wołanie o pomoc usłyszał drugi samiec, który pospieszył na pomóc naszemu bohaterowi.

Hieny widząc drugiego lwa, pędzącego na ratunek, rezygnują. Po zobaczeniu pojednania i sceny podziękowania między lwami, możemy śmiało stwierdzić – nawet dzikie zwierzęta są uczuciowe, a znana scena z ”Króla Lwa” mogła być oparta na prawdziwym świecie dzikiej natury.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)