Królewskie Towarzystwo Fotograficzne udostępnia archiwum swojego magazynu za darmo

Królewskie Towarzystwo Fotograficzne udostępnia archiwum swojego magazynu za darmo09.02.2021 13:07
Królewskie Towarzystwo Fotograficzne udostępnia archiwum swojego magazynu za darmo

Royal Photographic Society jest jednym z najstarszych towarzystw fotograficznych. Brytyjska organizacja udostępniła właśnie zeskanowane zbiory magazynu fotograficznego, który jest wydawany od 165 lat. To ogromna dawka wiedzy.

Królewskie Towarzystwo Fotograficzne powstało 20 stycznia 1853 roku i jest jednym z najstarszych tego typu na świecie. Przez wiele lat patronat nad nim sprawowała Królowa Elżbieta II, lecz od 2019 roku zajmuje się tym Katarzyna, księżna Cambridge.

3 marca 1853 roku ukazał się pierwszy numer magazynu wydawanego przez Royal Photographic Society, a częstotliwość jego wydawania wahała się na przestrzeni lat. Członkowie organizacji zadbali jednak o archiwizację wszystkich numerów, które teraz można przejrzeć za darmo na stronie internetowej.

418163897326196594

Wśród zbiorów stowarzyszenia znalazło się aż 158 numerów – od 1853 do 2018 roku. Jest to łącznie ponad 30 000 stron poświęconych fotografii, technologii oraz technice obrazowania. Znalazły się tam liczne schematy, a z od lat 20. XX wieku zaczęły pojawiać się reprodukcje zdjęć.

Kolekcja RPS to gratka dla wszystkich miłośników historii fotografii, którzy chcą poznać, jak to medium zmieniało się od początku jego istnienia i jak kształtowały się trendy. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)