Królewskie Towarzystwo Fotograficzne udostępnia archiwum swojego magazynu za darmo

Królewskie Towarzystwo Fotograficzne udostępnia archiwum swojego magazynu za darmo

Królewskie Towarzystwo Fotograficzne udostępnia archiwum swojego magazynu za darmo
Marcin Watemborski
09.02.2021 13:07, aktualizacja: 26.07.2022 14:33

Royal Photographic Society jest jednym z najstarszych towarzystw fotograficznych. Brytyjska organizacja udostępniła właśnie zeskanowane zbiory magazynu fotograficznego, który jest wydawany od 165 lat. To ogromna dawka wiedzy.

Królewskie Towarzystwo Fotograficzne powstało 20 stycznia 1853 roku i jest jednym z najstarszych tego typu na świecie. Przez wiele lat patronat nad nim sprawowała Królowa Elżbieta II, lecz od 2019 roku zajmuje się tym Katarzyna, księżna Cambridge.

3 marca 1853 roku ukazał się pierwszy numer magazynu wydawanego przez Royal Photographic Society, a częstotliwość jego wydawania wahała się na przestrzeni lat. Członkowie organizacji zadbali jednak o archiwizację wszystkich numerów, które teraz można przejrzeć za darmo na stronie internetowej.

Obraz

Wśród zbiorów stowarzyszenia znalazło się aż 158 numerów – od 1853 do 2018 roku. Jest to łącznie ponad 30 000 stron poświęconych fotografii, technologii oraz technice obrazowania. Znalazły się tam liczne schematy, a z od lat 20. XX wieku zaczęły pojawiać się reprodukcje zdjęć.

Kolekcja RPS to gratka dla wszystkich miłośników historii fotografii, którzy chcą poznać, jak to medium zmieniało się od początku jego istnienia i jak kształtowały się trendy. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)