Kropki na twarzy dają fotograficzną wolność

Rogerio Reis to brazylijski fotograf, który od 15 lat dokumentuje barwne życie ulic Rio de Janeiro. Jego fotograficzne eseje doczekały się wielu publikacji i wystaw.
Rogerio Reis to brazylijski fotograf, który od 15 lat dokumentuje barwne życie ulic Rio de Janeiro. Jego fotograficzne eseje doczekały się wielu publikacji i wystaw.
Źródło zdjęć: © © Rogerio Reis / [www.rogerioreis.com.br](http://www.rogerioreis.com.br)
Marcin Falana

27.02.2015 14:19, aktual.: 27.02.2015 15:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Brazylijski fotograf Rogerio Reis w swoim cyklu zdjęć „Nobody’s Nobodies" porusza ważną dla fotografów kwestię ograniczeń w publikowaniu zdjęć ludzi przebywających w przestrzeni publicznej. Fotograf ubolewa nad współczesnym prawem szczególnie, że ostatnie 15 lat fotografuje na ulicach Rio de Janeiro.

Jego głównym zainteresowaniem są sprawy związane z miastem i życiem społecznym, więc możliwość publikowania wizerunku ludzi, których fotografuje, jest dla niego bardzo ważna.
Jego głównym zainteresowaniem są sprawy związane z miastem i życiem społecznym, więc możliwość publikowania wizerunku ludzi, których fotografuje, jest dla niego bardzo ważna.© © Rogerio Reis / [www.rogerioreis.com.br](http://www.rogerioreis.com.br)
Wykorzystanie kolorowych kropek na twarzach według fotografa porusza kwestię braku możliwości publikowania wizerunku ludzi kąpiących się na plażach Rio.
Wykorzystanie kolorowych kropek na twarzach według fotografa porusza kwestię braku możliwości publikowania wizerunku ludzi kąpiących się na plażach Rio.© © Rogerio Reis / [www.rogerioreis.com.br](http://www.rogerioreis.com.br)
W tak trochę zabawny sposób Rogerio Reis chce zwrócić uwagę na kwestię użytkowania i własności zdjęć wykonywanych w przestrzeni publicznej.
W tak trochę zabawny sposób Rogerio Reis chce zwrócić uwagę na kwestię użytkowania i własności zdjęć wykonywanych w przestrzeni publicznej.© © Rogerio Reis / [www.rogerioreis.com.br](http://www.rogerioreis.com.br)
Dzięki zastosowaniu kropek Rogerio może wrócić do sposobu fotografowania, który uwielbia - używać pełnej klatki i fotografować otwarcie w przestrzeni, gdzie jest to właściwie niemożliwe, bez obawy o pozew sądowy i bez zgody ludzi, których fotografuje.
Dzięki zastosowaniu kropek Rogerio może wrócić do sposobu fotografowania, który uwielbia - używać pełnej klatki i fotografować otwarcie w przestrzeni, gdzie jest to właściwie niemożliwe, bez obawy o pozew sądowy i bez zgody ludzi, których fotografuje.© © Rogerio Reis / [www.rogerioreis.com.br](http://www.rogerioreis.com.br)
Może kropki nie są najciekawszym elementem kompozycji jednak w bardzo wyraźny sposób pokazują co leży fotografom na sercu.
Może kropki nie są najciekawszym elementem kompozycji jednak w bardzo wyraźny sposób pokazują co leży fotografom na sercu.© © Rogerio Reis / [www.rogerioreis.com.br](http://www.rogerioreis.com.br)
Obraz
© © Rogerio Reis / [www.rogerioreis.com.br](http://www.rogerioreis.com.br)
Obraz
© © Rogerio Reis / [www.rogerioreis.com.br](http://www.rogerioreis.com.br)
Obraz
© © Rogerio Reis / [www.rogerioreis.com.br](http://www.rogerioreis.com.br)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także