Krótka wycieczka do Japonii nagrana Canonem 20D

Krótka wycieczka do Japoni nagrana Canonem 20D
Krótka wycieczka do Japoni nagrana Canonem 20D
Krzysztof Basel

02.05.2009 16:00, aktual.: 02.08.2022 10:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nieraz słyszeliśmy o teledyskach i innych nagraniach wykonanych lustrzankami z funkcją video (Canon 5D MK II, Nikon D90). Tym razem przedstawiam Wam piękny, krótki film (animację) poklatkowy wykonany leciwym już Canonem 20D i dwoma obiektywami 20mm i 50mm. To dowód na to, że liczy się pomysł i umiejętności, a nie tylko sprzęt.

Dave Lee stworzył krótką, ale bardzo interesującą animację poklatkową, bądź też film poklatkowy w trakcie swojego pobytu w Azji. Początkowo miał to być prosty film, jednak eksperymentalny charakter nagrania powstał w trackie montażu. Potem autor podłożył już tylko odpowiednią muzykę Herrmutta Lobby i animacja gotowa.

Nie wiele osób wie, że przed pojawieniem się lustrzanek cyfrowych z możliwością nagrywania filmów, aparaty wykorzystywano do kręcenia teledysków. Przykładów jest wiele, a oto jeden z nich:

Cesar Kuriyama, nowojorski animator i specjalista od oświetlenia, wykonał 45 tys. zdjęć Nikonem D200 i zmontował je w całość. Tak oto powstał teledysk do piosenki zespołu Fat City Reprise.

Czym jest animacja poklatkowa? Za Wikipedią:

Animacja poklatkowa (ang. Stop motion) ? animacja stworzona na podstawie klatekzdjęciami. Animator do zrobienia każdej klatki przekształca nieznacznie obiekty - zmienia położenie względem nieruchomego tła lub innych animowanych obiektów. Po połączeniu klatek animowane obiekty wyświetlane w formie filmuruchu. będących sprawiają wrażenie

Poklatkowa technika realizacji to metoda rejestracji obrazu wykorzystywana głównie w klasycznym filmie animowanym oraz w filmach naukowych (za jej pomocą rejestruje się np. wzrost roślin, ruch ciał niebieskich, zmiany zachodzące w organizmie; proces, który rzeczywistości trwa kilka dni lub tygodni, zostaje skrócony do kilkudziesięciu sekund).

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także