Kruk kontra dron. Kto wygrał zaciętą walkę?

Kruk kontra dron. Kto wygrał zaciętą walkę?
Marcin Watemborski

05.10.2021 08:25, aktual.: 26.07.2022 14:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marzenie ludzi o lataniu to historia stara jak świat. Wraz z pojawieniem się niedrogich dronów, zyskaliśmy możliwość patrzenia na świat z lotu ptaka. Okazuje się, że naszym skrzydlatym przyjaciołom niekoniecznie się to podoba, co widać na tym filmie.

Współcześnie drony są nie tylko do monitorowania, fotografowania czy pomocy służbom specjalnym (np. straży pożarnej czy policji), ale również do przenoszenia paczek – szybko i skutecznie. Spółka zależna od Google, firma Alphabet, ma ofertę o nazwie Wing, która polega na dostarczaniu w krótkim czasie niewielkich przesyłek za pomocą dronów.

Od 2017 roku, usługa Wing znacznie zyskała na popularności. Jej działalność rozpoczęła się w Kanberze, stolicy Australii. Właśnie tam doszło do incydentu z udziałem kruka. Zdarzenie ujął na filmie Ben Roberts, który czekał, aż urządzenie dostarczy mu kawę. Mimo zawirowań i kilku poważnych ciosów dron wykonał swoje zadanie.

Raven attacks drone delivering coffee | ABC News

Ta sytuacja pokazuje jednak ważny problem. Dzikie zwierzęta nie wiedzą, czym są drony i czują się przez nie zagrożone. Nagranie trafiło do lokalnych zoologów, którzy stwierdzili, że takie zachowanie podczas okresu gniazdowania jest normalne, bo zwierzęta bronią jaj oraz piskląt. Wspomnieli również, że poza tym czasem, ptaki nie wykazują specjalnie zainteresowania latającymi dronami.

Według informacji Wing, żadne zwierzę nie ucierpiało przez ich drony.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)