Książki o fotografii, które warto przeczytać [cz.1]

Książki o fotografii, które warto przeczytać [cz.1]

Okładka książki
Okładka książki
Źródło zdjęć: © ©Szymon Bartos Bartosfoto
Szymon Bartos
09.02.2014 20:38, aktualizacja: 26.07.2022 20:03

Swoją wędrówkę po najciekwaszych książkach o fotografii rozpoczynam od poradnika- "Fotografia portretowa i reportażowa. Warsztaty fotograficzne".

"Fotografia portretowa i reportażowa. Warsztaty fotograficzne" to książka, która spodoba się fotoamatorom i zawodowym fotografom. Książkę napisała Erin Manning. Jest ona autorką wielu zdjęć portretowych, komercyjnych jak i reklamowych.

Obraz
© ©Szymon Bartos Bartosfoto

Poradnik jest napisany zrozumiałym językiem, dlatego dobrze się go czyta. Poruszone w nim jest wiele tematów, które nauczą nas nie tylko jak wykonywać zdjęcia reportażowe czy portretowe, ale również nawiązywania kontaktu z modelem.

W książce szczegółowo objaśniony jest każdy element wykonywania zdjęcia np. ustawienie aparatu, światło, kompozycja. Jest w niej zawartych również dużo ciekawostek, do których wielu z nas nie przywiązuje uwagi!

Obraz
© ©Szymon Bartos Bartosfoto

Zdjęcia w poradniku są porównywane na różne sposoby i pokazują jak wygląda obraz po zastosowaniu filtra polaryzacyjnego, czy po zastosowaniu blendy. Czytając tę książkę dochodzimy do wniosku, że do każdego zdjęcia musimy się przygotować, przede wszystkim ważne jest to co chcemy przekazać. Cały proces powstawania fotografii musi być na początek przemyślany w głowie fotografa. Poradnik zwraca również uwagę na istotne elementy przy wykonywaniu zdjęcia np. miejsce w którym jest wykonywane , ubiór modela, fryzura, rekwizyty. Autorka podkreśla, że trzeba poświęcić dużo czasu, żeby opanować skomplikowaną sztukę fotografii.

Polecam przeczytanie tej książki, bo dzięki niej zacząłem zwracać uwagę na wiele istotnych aspektów związanych z fotografią.

Fragment książki mozna znaleźć pod linkiem.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)