Kształty ukryte na portretach to świetna kampania promująca adopcję zwierząt

Kształty ukryte na portretach to świetna kampania promująca adopcję zwierząt
Źródło zdjęć: © © Amol Jadhav i Pranav Bhid / [Behance](https://www.behance.net/gallery/50666057/WORLDFORALL)
Marcin Watemborski

26.04.2017 10:47, aktual.: 26.04.2017 16:42

Fotograf z Indii, Amol Jadhav i retuszer Pranav Bhide stworzyli coś niesamowitego. Ich zadaniem było wykreowanie kampanii dla organizacji World For All Animal Care and Adoptions, promującej adopcję zwierząt.

Kształty zwierząt na zdjęciach właściwie od razu rzucają się w oczy. Po chwili przyglądania się każdemu z kadrów możemy zobaczyć szczęśliwych ludzi, którzy otaczają sylwetki stworzeń. Wyjątkowo ciekawa iluzja optyczna.

Kampania jest definicją tego, co określamy kreatywnym wykorzystaniem światła. Postaci ludzi na zdjęciach są podświetlone od tyłu, dzięki czemu od razu rzuca się w oczy główny motyw zdjęcia. Oprócz tego charakterystyka światła w bardzo przyjemny sposób rysuje ludzi.

Obraz
© © Amol Jadhav i Pranav Bhid / [Behance](https://www.behance.net/gallery/50666057/WORLDFORALL)

W parze ze zdjęciami idzie krótkie, proste hasło: ”Zawsze znajdzie się miejsce na więcej. Adoptuj”. Ten prosty slogan wyraża naprawdę wiele i nie odwraca uwagi odbiorcy od cudownych obrazów.

Obraz
© © Amol Jadhav i Pranav Bhid / [Behance](https://www.behance.net/gallery/50666057/WORLDFORALL)

Projekt trafił do zbioru najlepszych, prezentowanych na portalu Behance (zarządzanym przez firmę Adobe). Zdjęcia zostały wykonane w celach promocyjnych dla stowarzyszenia zajmującego się ochroną i adopcją zwierząt w Bombaju. Dzięki tej akcji liczba odwiedzin w schronisku zwiększyła się o 150 proc., a w jednym z pierwszych dni po pokazaniu plakatów publicznie adoptowane zostały aż 42 zwierzaki.

Obraz
© © Amol Jadhav i Pranav Bhid / [Behance](https://www.behance.net/gallery/50666057/WORLDFORALL)

Więcej na temat organizacji World For All przeczytacie na ich stronie internetowej, natomiast prace Amola Jadhava są prezentowane na jego profilu na Behance.

Zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)