Która zebra na zdjęciu jest z przodu: lewa czy prawa? Rozwiążesz zagadkę?

Która zebra na zdjęciu jest z przodu: lewa czy prawa? Rozwiążesz zagadkę?
Źródło zdjęć: © © Sarosh Lodhi / [Twitter](https://twitter.com/saroshlodhi/status/1280398366979940353)
Marcin Watemborski

11.07.2020 09:30, aktual.: 26.07.2022 14:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uwielbiam złudzenia optyczne i zagadki na nich oparte. Pamiętacie "niebieską sukienkę"? Tym razem mamy do czynienia z innym typem zdjęcia. W tym przypadku nakłada się wzór pasków dwóch zebr, ale która z nich jest z przodu?

Sarosh Lodhi jest fotografem dzikiej przyrody z Indii. W zeszłym roku odbył wyprawę do Kenii, gdzie spędził trochę czasu w rezerwacie Maasai Mara – jednym z najważniejszych i najbardziej znanych ośrodków ochrony przyrody w całej Afryce. Wśród jego kadrów znalazło się wiele przepięknych zwierząt i krajobrazów.

Maasai Mara ma wiele znaków rozpoznawczych, przeważnie są to zwierzęta, takie jak: lwy, gepardy, leopardy, słonie afrykańskie czy zebry. Właśnie te ostatnie stały się tematem niemałego zamieszania w internecie. Na jednym ze zdjęć Sarosha znalazły się dwa piękne osobniki, ale… który z nich jest z przodu, a który z tyłu? Przyjrzyjcie się uważnie.

To zdjęcie dwóch zebr rozeszło się po internecie w tempie natychmiastowym. Oczywiście rozgorzała debata na temat wzorów na ich pyskach i ciele, które wręcz się pokrywają. Mimo tego, że zadanie brzmi prosto, to wcale takie nie jest. Wymaga ono niemałych zdolności obserwacyjnych. Odgadniecie?

Jeśli nie wiecie, które zwierzątko jest na przodzie, mamy dla was przykrą wiadomość – nam też nie udało się odgadnąć. Chociaż ta po lewej jest jakby ciemniejsza, więc może to cień, rzucany przez tę po prawej? A może na odwrót?

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także