Dwa zdjęcia, dwie osoby, jeden cel

Dwa zdjęcia, dwie osoby, jeden cel

Kabul, fot. Kuba Dąbrowski / Przekrój 2008
Kabul, fot. Kuba Dąbrowski / Przekrój 2008
Kamila Dworniczak
16.12.2010 10:05, aktualizacja: 01.08.2022 14:52

Dostajecie za darmo dwa zdjęcia wielkości plakatu. Jedno jest dla mężczyzny, drugie dla kobiety. Co z nimi zrobicie? W TR Warszawa odbędzie się coś w rodzaju performerskiej akcji fotograficznej. Temat wbrew pozorom jest prowokujący ? kolekcjonowanie fotografii. A wszystko to w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie.

Projekt Kuby Dąbrowskiego ?Dwa zdjęcia? to inicjatywa, których w Polsce jest raczej mało. Performance fotografa o fotografii. Dwa rodzaje wydrukowanych na offsecie, sygnowanych i numerowanych plakatów, po sto sztuk będą rozdawane wszystkim, którzy przyjdą w poniedziałek, 20 grudnia o godz. 19.00 do TR Warszawa na Marszałkowską 8. Jeden rodzaj trafi do pań, drugi do panów. Potem można już robić z ?Dwoma zdjęciami?, co się chce.

Afganistan, fot. Kuba Dąbrowski / Przekrój 2008
Afganistan, fot. Kuba Dąbrowski / Przekrój 2008

Akcja Dąbrowskiego przywołuje temat, który w Polsce jest rzadko poruszany ? kolekcjonowanie fotografii. Chociaż sytuacja powoli się zmienia, o czym świadczy coraz większa liczba aukcji poświęconych wyłącznie fotografii, to wciąż jesteśmy daleko w tyle za krajami takimi, jak Czechy i Węgry, nie mówiąc już o Francji czy Wielkiej Brytanii. A warto wspomnieć, że kupienie ?kolekcjonerskiej? odbitki fotograficznej jest wydatkiem o wiele mniejszym niż inwestycja w ?tradycyjne? dzieła sztuki.

Akcja Kuby Dąbrowskiego, zorganizowana w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie, jest więc tzw. strzałem w dziesiątkę. Nie pozostaje nic innego jak tylko zdobyć swój plakat i zapoczątkować nową, fascynującą kolekcję.

Źródło: TR Warszawa

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)