Kubek na kawę Canon 24‑105 mm f/4 do kupienia na eBay

Kubek na kawę Canon 24-70 mm f/4 do kupienia na eBay
Kubek na kawę Canon 24-70 mm f/4 do kupienia na eBay
Krzysztof Basel

08.03.2010 11:52, aktual.: 01.08.2022 15:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niedawno pisaliśmy o genialnym kubku wyglądającym, jak obiektyw Canon 70-200 f/4. Teraz przyszedł czas na replikę nieco mniejszego szkła Canon EF 24-105 f/4. Kubek wygląda niemal identycznie, jak oryginalny obiektyw, tyle że w środku zamiast soczewek znajdziemy stalowy wkład z miejscem na smaczną kawę. Możecie go kupić za niecałe 25 dolarów na aukcji eBay. Podobno do sprzedaży ma trafić także prezentowana wcześniej szara "Elka".

Niedawno pisaliśmy o genialnym

1,5 roku temu pisaliśmy o świetnym projekcie kubka, który wyglądał jak obiektyw Canona. Grafika była przez pewien czas sławna w Internecie. Być może wizualizacja trafiła także do kogoś w Chinach, gdzie po pewnym czasie rozpoczęto produkcję podobnego gadżetu.

Obraz

Fotoreporter Dan Chung pokazał to cacko na swoim blogu dslrsnewsshooter.com. Co więcej, każdy z nas może otrzymać taki fotograficzny kubek w konkursie albo kupić go na aukcji eBay za 29,99 dolara.

Obraz

Kubek wygląda genialnie, chociaż brakuje mu chyba tylko nakładki zabezpieczającej przed wylaniem się kawy, kiedy jesteśmy w ruchu. Na zdjęciach praktycznie nie różni się od oryginału, co potwierdza sprzedający je fotograf. Czekam na informację od Dana, ile będzie kosztować wysyłka do Polski. Jeśli koszty będą do zaakceptowania to niedługo zobaczycie test fotograficznego kubka na Fotoblogii ;)

Szara "Elka", jako kubek niebawem w sprzedaży?

W ciągu ostatnich dni Internet obiegły zdjęcia pięknych zamykanych kubków wyglądających, jak słynne szare obiektywy z serii "L" Canona. Gadżet był rozdawany na Zimowej Olimpiadzie w Kanadzie przez lokalny oddział Canona. Wielu fotografów (w tym i jak) zaczęło się dopytywać czy i jeśli tak to gdzie i kiedy będzie można kupić takie cacko.

Authentic Original Canon 70-200mm F4 L Collectible Travel Coffee Cup Mug

Jeden z czytelników bloga Petapixel, mieszkający w Kanadzie Chris Wilkinson, kupił 2 takie piękne kubki w jednym z kanadyjskich sklepów fotograficznych. Sprzedawca powiedział mu, że gadżet będzie już niedługo oficjalnie dostępny w sprzedaży dla każdego. Fakt potwierdzają jego inni kumple, którzy poszli w ślad miłośnika fotograficznych kubków i także złożyli zamówienia. Wielki, szary kubek kosztował tylko ok 29 dolarów.

Apetyty studzi portal PDN Pulse, który jako pierwszy opublikował zdjęcie szarego kubka w Sieci. Dziennikarz portalu rozmawiał z przedstawicielem Canona, który powiedział, że póki co kubki nie będą dostępne dla każdego w sklepach. Póki co nie znaczy nigdy ;) Jeśli chcecie pokazać firmie Canon, jak bardzo potrzebujecie swoją szarą "Elkę" na kawę to polecam fanklub kubków na Facebooku. Ja już się zapisałem.

Zastanawiam się, ile czasu zajmie kolegom z Chin stworzenie duplikatu i masowa produkcja ;)

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)