Kultowe filtry Instagram w Photoshopie

Kultowe filtry Instagram w Photoshopie

4 filtry z Photoshopa, fot. KB
4 filtry z Photoshopa, fot. KB
Krzysztof Basel
07.07.2011 09:01, aktualizacja: 01.08.2022 14:36

To musiało się w końcu stać. Efekty filtrów z kultowej już aplikacji Instagram dostępnej na iOS są dostępne w postaci akcji do Photoshopa. Za darmo.

Aplikację Instagram powinien znać każdy fotograf z iPhone'm. To jednen z lepszych i bardziej popularnych programów do edycji zdjęć na smarfonach Apple'a. Instagram służy do nakładania interesujących filtrów na wykonane iPhone'm zdjęcia. Większość filtrów stylizuje przekonwertowane obrazy na zdjęcia analogowe, wykonane starymi aparatami.

Instagram w iOS
Instagram w iOS

Daniel Box chciał uzyskać podobny efekt na swoim komputerze w Photoshopie. Niestety, nie mógł znaleźć żadnych gotowych filtrów i akcji do pobrania, zatem postanowił sam je stworzyć. Tak oto powstały pierwsze akcje do Photoshopa, które imitują filtry z Instagram.

Obecnie do wyboru mamy tylko 4 filtry (Nashville, Earlybird, Brannan oraz X-Pro II), ale autor zapewnia, że pracuje nad następnymi. Akcje oferują całkiem niezłe efekty - zdjęcia nimi przekonwertowane rzeczywiście przypominają filtry z Instargam. Moje próbki możecie zobaczyć na początku tego posta. Niestety, akcjami nie uzyskamy typowych dla analogowych odbitek ramek dookoła samego zdjęcia, które potrafi generować Instagram. Mimo wszystko akcje Daniela Boxa to dla wielu ( w tym dla mnie) świetny zestaw filtrów, na które długo czekali. Oto przykłady ze strony autora oraz porównanie do oryginałów:

Nashville

Earlybird

Brannen

Obraz

X-Pro II

Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)