Kup odbitkę zdjęć z agencji Magnum za 100 dolarów

Kup odbitkę zdjęć z agencji Magnum za 100 dolarów

Kup odbitkę zdjęć z agencji Magnum za 100 dolarów
Źródło zdjęć: © © Robert Capa
Marcin Falana
07.06.2017 14:17, aktualizacja: 26.07.2022 18:28

Jeżeli chcecie stać się posiadaczami ikonicznego zdjęcia z podpisem fotografa z agencji Magnum za niewielkie pieniądze, to jest na to okazja. Agenca Magnum po raz kolejny sprzedaje zdjęcia swoich najlepszych fotografów za symboliczne 100 dolarów.

Magnum to najsłynniejsza agencja fotograficzna na świecie, którą założyły takie tuzy fotografii, jak Robert Capa, Henri Cartier-Bresson, George Rodger i David Chim Seymour. Początkowo agencja miała uniezależnić fotografów od gazet i czasopism, jednak z czasem to właśnie fotografowie Magnum wyznaczali standardy i pokazywali, co w fotografii reportażowej jest naprawdę ważne.

Obraz
© © Jonas Bendiksen

Po raz kolejny agencja wystawia na sprzedaż podpisane odbitki najbardziej znanych fotografów Magnum. Aukcja pt. "Closer" jest inspirowana słowami Roberta Capy - „Jeśli twoje zdjęcia nie są wystarczająco dobre, to znaczy, że nie jesteś wystarczająco blisko".

Obraz
© © Stuart Franklin

Za 100 dolarów możemy kupić zdjęcia takich fotografów, jak Robert Capa, Eve Arnold, Elliot Erwitt, Bruce Gilden czy klasyka reportażu z przymrużeniem oka, jakim jest Martin Parr.

Obraz
© © Martin Parr

Niestety nie są one bardzo duże, wymiary odbitki to 15,24 x 15,24 cm, a samo zdjęcie zajmuje jeszcze mniej miejsca. Za kolejne 100 dolarów można zamówić zdjęcie w oprawie, jednak chyba lepiej przeznaczyć to na drugą odbitkę i oprawą zająć się samemu.

Obraz
© © Bruce Gilden

Można też nabyć zestaw wszystkich 78 dostępnych zdjęć w cenie 5500 dolarów, jednak to oferta dla firm, hoteli albo już wielkich fanów agencji Magnum. Aukcja trwa do 9 czerwca, więcej szczegółów znajdziecie na stronie shop.magnumphotos.com

Obraz
© © David Alan Harvey
Obraz
© © Dennis Stock
Obraz
© © Elliott Erwitt
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)