Lampa błyskowa w zegarku. Gadżet każdego fotografa ulicznego

Lampa błyskowa w zegarku. Gadżet każdego fotografa ulicznego
Źródło zdjęć: © © Alireza Rostami / [Instagram](https://www.instagram.com/alirizarostami/)
Marcin Watemborski

25.09.2019 12:02, aktual.: 26.07.2022 15:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Alireza Rostami jest fotografem i majsterkowiczem. Postanowił sprawić sobie gadżet rodem z filmów o przygodach Jamesa Bonda, tylko takiego fotograficznego. Lampa błyskowa na pasku od zegarka sprawi, że trudno będzie o niej zapomnieć.

Do stworzenia zegarkowej lampy błyskowej, Alireza Rostami wykorzystał zepsuty aparat kompaktowy, z której wyciągnął mechanizm lampy. Prototyp urządzenia czasem raził prądem z kabli, które odstawały. Z czasem fotograficzny Pan Złota Rączka zmienił układ przewodów tak, by nic nie było na zewnątrz, dzięki czemu mógł zaizolować układ.

Lampa jest zasilana dwoma bateriami. Jedyna kontrola polega na włączeniu lub wyłączeniu układu. Ze względu na swoją niewielką moc może oświetlić niezbyt duże pole, oczywiście w zależności od czułości.

Rostami zwraca uwagę, że flesz jest naprawdę malutki i nie widać go ukrytego w rękawie. By lampa działała, musi być podpięta przez kabel synchronizacyjny do aparatu – tak samo, jak stare urządzenia. Fotograf nie mówi jednak wprost o mocy przewodniej lampy oraz czasie synchronizacji, ale pamiętajmy, że to eksperyment i zabawka, a nie profesjonalny sprzęt.

Więcej wynalazków Alirezy znajdziecie na jego Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)