Laowa 4 mm f/2.8 Fisheye dostępny z mocowaniem Sony E, Canon EF‑M oraz Fujifilm X

Laowa 4 mm f/2.8 Fisheye dostępny z mocowaniem Sony E, Canon EF-M oraz Fujifilm X
Marcin Watemborski

21.01.2020 09:02, aktual.: 21.01.2020 10:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obiektywy typu rybie oko są bardzo specyficzne i takich konstrukcji jest na rynku stosunkowo mało. Laowa 4 mm f/2.8 Fisheye może być sensowną alternatywą do szkieł systemowych wielu producentów. Tym obiektywem będą mogli się teraz cieszyć użytkownicy systemów Sony, Canon EOS M oraz Fujifilm.

Obiektyw typu rybie oko Laowa 4 mm f/2.8 Fisheye pojawił się na rynku w sierpniu zeszłego roku z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie. Jego cena wynosi około 1200 złotych, co jak na w miarę dobrze skorygowane szkło, w dodatku tak specjalistyczne, jest niewielkim kosztem.

Producent, firma Venus Optics, poinformował o wprowadzeniu obiektywu o polu widzenia 210 stopni z mocowaniem Sony E, Fujifilm X oraz Canon EF-M, co jest gratką dla miłośników szkieł widzących do tyłu – dosłownie. Laowa 4 mm f/2.8 Fisheye może sprawić się świetnie przy tworzeniu panoram 360 stopni oraz ciekawych, efektownych ujęć. Obiektywy Fisheye są bardzo popularne w fotografii sportów ekstremalnych oraz kręceniu klipów – zwłaszcza hip-hopowych.

Obraz

W przypadku Laowa 4 mm f/2.8 Fisheye możemy przestać martwić się ostrością. Przy domknięciu przysłony do wartości f/5.6 całość kadru będzie w głębi ostrości, co dla wielu twórców jest ogromną zaletą. Bez względu na mocowanie, obiektyw powinien kosztować stale około 1200 złotych.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)