Legendarny Tetenal uratowany! Firma rusza od kwietnia

Legendarny Tetenal uratowany! Firma rusza od kwietnia
Marcin Watemborski

20.02.2019 11:24, aktual.: 26.07.2022 15:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od końca 2018 roku firma Tetenal borykała się z poważnymi problemami finansowymi. 172 lata legendy mogło pójść w zapomnienie. Pracownicy zebrali siły i dzięki nim powstanie New Tetenal. Prace ruszają w kwietniu 2019 roku.

New Tetenal (Nowy Tetenal) to zrzeszenie pracowników starego Tetenalu. Zebrali się oni po to by wykupić legendarną firmę produkującą chemię fotograficzną. Ich oferta została zaakceptowana przez dr Sven-Hlger Undritza, który zarządzał sprawą firmy Tetenal.

W ręce New Tetenal przejdą receptury chemii, prawa do znaku towarowego oraz sprzętu do produkcji. Na czele nowej spółki staną: Stefania Grimme, Carsten Gehring oraz Bukhard Mueller. Cała trójka mówi, że otrzymała niesamowite wsparcie od pracowników firmy, fotografów oraz dużych klientów z całego świata. Firma rozpocznie swoje działania 1 kwietnia 2019 i nie będzie to żart prima aprilisowy. Obecni klienci i inni partnerzy biznesowi będą mogli składać zamówienia już w marcu.

Jestem bardzo ciekawy czy produkty New Tetenal będą trzymały poziom tych starych. Głęboko w sercu liczę na to, że nowy Ultrafin będzie tak samo wydajny i tani, jak poprzedni. Miejmy nadzieję, że zmieni się tylko zarząd, a jakość pozostanie na poziomie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także