Leica Gallery na stałe w centrum Warszawy. Startuje wystawą Jacoba Aue Sobola

© Jacob Aue Sobol / Leica Gallery
© Jacob Aue Sobol / Leica Gallery
Wojciech Gadomski

26.09.2013 06:08, aktual.: 26.07.2022 20:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Leica Gallery od 25 października już na stałe będzie działać w centrum Warszawy, przy ul. Mysiej 3. Były budynek cenzury jest domem handlowym, w którym mieszczą się sklepy kilku niszowych marek.

Na 150 m2 w lokalu przy Mysiej 3 Leica Gallery będzie sklep, księgarnia i galeria. Ma to być najlepiej zaopatrzona w pozycje fotograficzne księgarnia w Polsce. W przestrzeni galeryjnej będą wystawy stałe i czasowe. W ramach wystawy stałej będzie można zobaczyć dzieła współpracujących z Leicą fotografów, takich jak Kacper Kowalski, Bogdan Dziworski, Tomasz Tomaszewski. Poza wystawami i działalnością komercyjną będą odbywały się tam różnego rodzaju wydarzenia: warsztaty, wykłady, spotkania.

© Leica Gallery
© Leica Gallery

Galerię otwiera wystawa Jacoba Aue Sobola, ważnego fotografa młodego pokolenia. W swoim dorobku ma on nagrodę World Press Photo i szereg publikacji oraz wystawy na całym świecie. Na wystawie będzie można zobaczyć jego najnowszy cykl - fotograficzny zapis podróży przez Azję koleją transsyberyjską. Wystawa potrwa od 26 października do 17 listopada, będzie czynna 7 dni w tygodniu. W styczniu planowana jest wystawa fotografii Kacpra Kowalskiego, połączona z premierą jego książki.

Dobrze się dzieje, że Leica przeniosła się na Mysią. Wcześniejsze miejsce w centrum handlowym Blue City nie pasowało do fotografii. Nowa, snobistyczna i minimalna przestrzeń z lokalizacją w centrum na pewno wpłynie na świat fotografii w naszym, cokolwiek by mówić, jeszcze zaścianku. Galeriom fotograficznym jakoś trudno znaleźć stały adres w mieście. Tej się udaje, i do tego nie jest to jakiś obdrapany hangar. Nic dziwnego, Leica to Leica.

[solr id="fotoblogia-pl-77803" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/1450,najlepsze-zdjecia-3-leica-street-photo-i-street-fashion-galeria" _mphoto="kat-stret-photo-marta-ry-aa3c1e8.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3136[/block]

© Jacob Aue Sobol / Leica Gallery
© Jacob Aue Sobol / Leica Gallery
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)