Leica i Huawei łączą siły w dziedzinie badań i innowacji

Leica i Huawei łączą siły w dziedzinie badań i innowacji

Leica i Huawei łączą siły w dziedzinie badań i innowacji
Źródło zdjęć: © © Huawei / [www.huawei.com](http://www.huawei.com/en/news/2016/9/HuaweiLeicaNewResearchInnovationCenter)
Marcin Watemborski
27.09.2016 07:18, aktualizacja: 26.07.2022 18:50

Po owocnej współpracy nad smartfonem Huawei P9, firmy Leica i Huawei postanowiły stworzyć nowe centrum, zajmujące się badaniami i innowacjami w dziedzinie fotografii. Co przyniesie nowe przedsięwzięcie?

Laboratorium Innowacji Maxa Bereka znajduje się w niemieckiej siedzibie firmy Leica w Wetzlar. Nazwa centrum pochodzi od Maxa Bereka (1886-1949), niemieckiego pioniera w dziedzinie mikroskopów, który zaprojektował pierwsze obiektywy Leiki i stworzył ponad 20 obiektywów do aparatu Oskara Barnacka na film 35 mm.

W przyszłości ponad 90 procent przepływu danych będą stanowiły zdjęcia i filmy. Laboratorium Innowacji Maxa Bereka pogłębi partnerstwo z Leiką, które prowadzi do ulepszania jakości filmów i zdjęć. W rezultacie dostarczymy najbardziej zaawansowane innowacje na rynku aparatów w smartfonach, co przełoży się na większe korzyści dla konsumentów.

Naukowcy w laboratorium będą pracowali nad poprawieniem jakości obrazu za pośrednictwem fizycznie ulepszonych systemów optycznych oraz cyfrowych technologii. Innowacje będą dotyczyły wielu pól dziedziny obrazowania, w tym: fotografii tradycyjnej, obrazowania cyfrowego oraz rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości.

Laboratorium będzie również współpracowało ze specjalistami z całego świata.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)