Lepiej sprawdźcie swoje Leiki! Firma kończy bezpłatną wymianę wadliwych matryc

Lepiej sprawdźcie swoje Leiki! Firma kończy bezpłatną wymianę wadliwych matryc

Lepiej sprawdźcie swoje Leiki! Firma kończy bezpłatną wymianę wadliwych matryc
Marcin Falana
23.05.2017 11:07, aktualizacja: 26.07.2022 18:30

Firma Lecia poinformowała o dacie zakończenia bezpłatnej wymiany wadliwych matryc CCD w modelach M9, M9-P, M Monochrom i M-E. Zdecydowanie radzimy wam sprawdzić swoje Leiki.

W 2014 roku Leica oficjalnie poinformowała o problemach z korozją na niektórych matrycach CCD, które były montowane w aparatach Leica M9, M9-P, M Monochrom i M-E. W późniejszych modelach niemiecki producent stosował już matryce CMOS. Użytkownicy, którzy mieli problemy z matrycami CCD mogli liczyć na bezpłatną wymianę. Będzie tak nadal z aparatami, które zostały kupione nie dawniej niż 5 lat temu, jednak tylko do połowy sierpnia.

Obraz

Po 15 sierpnia tego roku Leica będzie wymieniać wadliwe matryce za cenę prawie 1000 euro. Ewentualnie poszkodowani użytkownicy będą mogli kupić nową Leicę M z serii Typ 240 albo Leikę M Monochrom Typ 246 ze zniżką, jednak Leica nie informuje dokładnie, jaką. Z informacji prasowej dowiadujemy się jedynie, że użytkownik, który zgłosi się z takimi problemami, może liczyć na atrakcyjną ofertę. Leica nie wymienia też matryc zapobiegawczo, więc jeżeli macie Leikę z matrycą CCD i wszystko działa poprawnie, to nie ma możliwości skorzystania z tego programu.

Aparaty objęte naprawą matrycy zostaną także poddane 7-stopniowemu serwisowi, który będzie obejmował między innymi czyszczenie mechaniki, czy ustawienie wizjera, co wydaje się uzasadnionym bonusem za niedogodności.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)