Leica łączy siły z Huawei. Razem chcą „odrodzić świat wizualny"

Leica M
Leica M
Źródło zdjęć: © © JK
Marcin Watemborski

26.02.2016 09:56, aktual.: 26.07.2022 19:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na rynku smartfonów fotograficznych co chwilę wybucha nowe zamieszanie. Tym razem jednak nie chodzi o nową technologię (a przynajmniej jeszcze nic o tym nie wiemy), a o połączenie sił niemieckiej legendy – firmy Leica oraz producenta telefonów – Huawei.

Jeśli obserwujecie na bieżąco rynek smartfonów fotograficznych – na pewno zauważyliście zamieszania, które non stop pojawiają się odnośnie różnych tematów – jeśli nie mówimy o dwóch aparatach z tyłu telefonu, to dowiadujemy się o nawiązywaniu ciekawych partnerstw i rozwiązań.

Tym razem chińska firma Huawei poinformowała, że podejmie długoterminowe technologiczne partnerstwo z Leicą po to, by „odkryć na nowo fotografię mobilną”. Celem obu firm jest „odrodzenie świata wizualnego”.

Zawsze starannie dobieramy naszych partnerów. Dzięki współpracy z Leica będziemy mogli zaoferować naszym klientom produkty łączące w sobie najlepsze technologie pochodzące od dwóch największych ekspertów w swoich dziedzinach. Firma Leica jest legendą w świecie fotografii, żaden inny producent nie zrewolucjonizował tej branży tak, jak ona. Produkty Leica są klasą samą w sobie i cieszymy się, że dzięki nowej jakości fotografii smartfonowej będziemy mogli wspólnie dostarczać konsumentom niezapomniane wrażenia.

W 2012 roku Huawei był trzecim największym producentem smartonów, trzy lata później został pierwszą chińską firmą, która sprzedała ponad 100 milionów urządzeń w ciągu roku.

Obraz

Współpraca obu firm będzie obejmowała badania, rozwój produktów, ich projektowanie oraz inżynierię, a także obszar marketingu i dystrybucji detalicznej.

Strategiczny sojusz między Huawei i Leica Camera to przykład efektywnej pracy nad rozwojem technologicznym dwóch szybko rozwijających się i aktywnych na całym świecie marek. Partnerstwo z Huawei oferuje Leica Camera doskonałą okazję do zaprezentowania swojego doświadczenia w zupełnie nowym segmencie produktów oraz odkrycia nowego obszaru biznesu w sektorze urządzeń mobilnych. Wspólnie tworzone urządzenia będą miały znaczący wkład w świat fotografii i otworzą Leica drogi do nowych odbiorców oraz obszarów zastosowania.

Póki co nie mamy informacji jaki typ produktów będzie dzieckiem tej współpracy, ale z tego, co powiedział Kaltner wynika, że Leica wykorzysta swoje nowe rozwiązania w smartfonach Huawei, i pewnie wcale nie chodzi tylko o optykę.

Obie firmy informują, że więcej powiedzą wraz z postępem prac. Mamy nadzieję, że współpraca będzie polegała na czymś więcej, niż tylko dostarczaniu komponentów do budowy aparatów lub obiektywów w smartfonach Huawei.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)