Leica M-D prezentuje pierwszy cyfrowy dalmierz bez ekranu LCD

Leica M‑D prezentuje pierwszy cyfrowy dalmierz bez ekranu LCD

Leica M-D
Leica M-D
Marcin Falana
28.04.2016 13:14, aktualizacja: 28.04.2016 15:14

Leica M-D to pierwszy seryjnie produkowany aparat cyfrowy bez ekranu LCD. Była już w ofercie niemieckiego producenta Leica M bez ekranu na 60-lecie firmy, jednak powstało ich tylko 600 sztuk. Teraz każdy będzie mógł spróbować fotografii cyfrowej w analogowym stylu.

Leica M-D to pierwszy seryjnie produkowany aparat cyfrowy bez ekranu LCD. Teraz, każdy za bagatela 27 000 zł + obiektyw, będzie mógł się poczuć ekskluzywnie i oglądać zdjęcia w domu, a nie w czasie ich wykonywania. Tylna ścianka zawiera pokrętło wyboru czułości ISO - jak to ma miejsce w analogowych modelach. Tam ustawiamy czułość kliszy włożonej do aparatu. Tutaj decydujemy o niej takim samym prostym pokrętłem, ale zamiast kliszy, mamy cyfrową matrycę.

Leica M-D
Leica M-D

Cały interfejs składa się z pierścieni przysłony i ostrości, koła czasu i wybieraka ISO. Pozostaje wykadrować i w decydującym momencie zwolnić migawkę, która może pracować także w trybie cichym z prędkością 2 kl./s.

Leica M-D
Leica M-D

Wewnątrz klasycznego korpusu znajdziemy regularny model Leica M (typ 262). Zatem otrzymujemy matrycę CMOS o rozdzielczości 24 megapikseli. Zdjęcia zapisywane są jedynie w postaci surowych plików DNG, idealnie nadających się do pracy w cyfrowej ciemni. Z zewnątrz aparat jest bardzo dyskretny. Pominięto czerwone logo Leica, a pasek zrobiony jest z czarnej, grubej skóry.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

Leica M-D będzie dostępna w Leica Store Warszawa, Leica Butik Kraków oraz sieci autoryzowanych punktów sprzedaży od maja w cenie 27 000 zł.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)