Leica nadchodzi z aparatem natychmiastowym „Sofort”

Leica nadchodzi z aparatem natychmiastowym „Sofort”
Źródło zdjęć: © © Leica Rumors / [leicarumors.com](http://leicarumors.com/2016/09/13/thenewleicasofortinstantcamerawillbeannouncedonseptember15th.aspx/)
Marcin Watemborski

14.09.2016 08:02, aktual.: 26.07.2022 18:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rynek fotografii natychmiastowej stale się rozwija. Oprócz klasycznych polaroidów, wpieranych przez Impossible Project, pojawiają się coraz nowsze na wkłady Fuji Instax. Obecnie dostępne są produkty Fujifilm oraz Lomography, a niedługo możemy zobaczyć w tej roli legendarną Leikę.

Pojawiły się zdjęcia i plotki dotyczące tajemniczego aparatu o nazwie „Sofort”. Steve Huff zamieścił zdjęcie, pokazujące artykuł z październikowego numeru Leica Fotografie International (LFI), w którym prowadzi rozważania na temat aparatu, który jeszcze nie powstał.

Obraz
© © Steve Huff / [www.stevehuffphoto.com](http://www.stevehuffphoto.com/2016/09/12/hmmmmleicainstantcameratocomephotos/)

Według Leica Rumors aparat jest prawdziwy, a jego premiera odbędzie się już jutro, czyli 15 września. Ma on pracować z wkładami Fuji Instax Mini, być może zostanie wypuszczona seria oznaczona logiem „Leica” i będzie dostępna w kolorze jak i monochromie.

Obraz
© © Leica Rumors / [leicarumors.com](http://leicarumors.com/2016/09/13/thenewleicasofortinstantcamerawillbeannouncedonseptember15th.aspx/)

LR donosi również, że aparat będzie wykorzystywał obiektyw Auto-Hekor 60 mm f/12.7, będzie miał dostępny opcjonalny wizjer i specjalne tryby fotografowania. Całość ma zostać zamknięta w kompaktowym korpusie z czerwoną kropką.

Obraz
© © Leica Rumors / [leicarumors.com](http://leicarumors.com/2016/09/13/thenewleicasofortinstantcamerawillbeannouncedonseptember15th.aspx/)

Aparat ma być dostępny w sklepach od listopada, a jego cena ma wynosić 279 euro. Wkłady kolorowe mają kosztować 12 euro, a czarno-białe 14 euro.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)