Leica nadchodzi z aparatem natychmiastowym „Sofort”

Leica nadchodzi z aparatem natychmiastowym „Sofort”

Leica nadchodzi z aparatem natychmiastowym „Sofort”
Źródło zdjęć: © © Leica Rumors / [leicarumors.com](http://leicarumors.com/2016/09/13/thenewleicasofortinstantcamerawillbeannouncedonseptember15th.aspx/)
Marcin Watemborski
14.09.2016 08:02, aktualizacja: 26.07.2022 18:52

Rynek fotografii natychmiastowej stale się rozwija. Oprócz klasycznych polaroidów, wpieranych przez Impossible Project, pojawiają się coraz nowsze na wkłady Fuji Instax. Obecnie dostępne są produkty Fujifilm oraz Lomography, a niedługo możemy zobaczyć w tej roli legendarną Leikę.

Pojawiły się zdjęcia i plotki dotyczące tajemniczego aparatu o nazwie „Sofort”. Steve Huff zamieścił zdjęcie, pokazujące artykuł z październikowego numeru Leica Fotografie International (LFI), w którym prowadzi rozważania na temat aparatu, który jeszcze nie powstał.

Obraz
© © Steve Huff / [www.stevehuffphoto.com](http://www.stevehuffphoto.com/2016/09/12/hmmmmleicainstantcameratocomephotos/)

Według Leica Rumors aparat jest prawdziwy, a jego premiera odbędzie się już jutro, czyli 15 września. Ma on pracować z wkładami Fuji Instax Mini, być może zostanie wypuszczona seria oznaczona logiem „Leica” i będzie dostępna w kolorze jak i monochromie.

Obraz
© © Leica Rumors / [leicarumors.com](http://leicarumors.com/2016/09/13/thenewleicasofortinstantcamerawillbeannouncedonseptember15th.aspx/)

LR donosi również, że aparat będzie wykorzystywał obiektyw Auto-Hekor 60 mm f/12.7, będzie miał dostępny opcjonalny wizjer i specjalne tryby fotografowania. Całość ma zostać zamknięta w kompaktowym korpusie z czerwoną kropką.

Obraz
© © Leica Rumors / [leicarumors.com](http://leicarumors.com/2016/09/13/thenewleicasofortinstantcamerawillbeannouncedonseptember15th.aspx/)

Aparat ma być dostępny w sklepach od listopada, a jego cena ma wynosić 279 euro. Wkłady kolorowe mają kosztować 12 euro, a czarno-białe 14 euro.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)