Leica S (typ 007) – średni format jeszcze szybszy i z filmami 4K

Leica S (typ 007) – średni format jeszcze szybszy i z filmami 4K

Leica S (typ 007) – średni format jeszcze szybszy i z filmami 4K
Krzysztof Basel
16.09.2014 07:30, aktualizacja: 16.09.2014 09:11

Leica S (typ 007) z wyglądu sprawia wrażenia nowego aparatu. Pozory mogą jednak zmylić, ponieważ najnowszy model ma całkowicie nowe kluczowe elementy – matrycę Leica CMOS oraz procesor obrazu Leica Maestro II.

Topowy aparat niemieckiego producenta ma średnioformatową matrycę CMOS o rozdzielczości 37.5 mln pikseli bez filtra dolnoprzepustowego, która współpracuje z procesorem obrazu Maestro II. Nowy wydajny duet umożlił znaczącą poprawę osiągów Leiki S.

Obraz

Średnioformatowy aparat oferuje ISO 100-6400, czasy fotografowania w zakresie 125 s. (w zależności od ustawień ISO) do 1/4000 s. w krokach co ½ i zdjęcia seryjne z prędkością do 3,5 kl./s oraz podgląd na żywo. Żeby tego było mało, nowa Leica S ma też funkcję nagrywania filmów. Do wyboru mamy nie tylko standardowe Full HD, ale nawet 4K.

Obraz

Leica S ma także unowocześniony moduł AF, który ma zapewniać większą niezawodność i precyzję. Jak czytamy w informacji prasowej:

Informacja prasowa:

By zapewnić optymalną ostrość i dokładne śledzenie poruszających się obiektów, Leica S (typ 007) posiada przewidujący autofokus. Aparat rejestruje ruch obiektu i wyznacza dystans do niego w momencie ekspozycji. W połączeniu z fascynującą jakością obrazowania i prędkością klatek na sekundę, Leica S ustanawia całkowicie nowy standard w profesjonalnej, średnioformatowej fotografii akcji.

To wcale nie koniec nowości. Średnioformatowa Leica S ma zintegrowany WLAN, GPS oraz pomocniczą poziomicę dla precyzyjnej i nieskomplikowanej pracy.

Obecnie Leica S to jedyny profesjonalny aparat posiadający zintegrowany moduł GPS zdolny rejestrować położenie geograficzne aparatu w danych EXIF, dodatkowo potrafi automatycznie ustawić czas lokalny.

Obraz

Ważnym elementem aapratu jest też 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 921 600 pikseli, który został pokryty odpornym na zarysowania szkłem Corning Gorilla Glass.

Obraz

Górny panel Leiki S również został przeprojektowany. Zastosowano wyjątkowo czytelny, większy wyświetlacz. Został on zoptymalizowany pod kątem pracy w trudnych warunkach – np. w pełnym słońcu. Dwa nowe elementy kontrolujące na górnej pokrywie pozwalają na bezpośrednie wybranie trybu Live View oraz włączenie nagrywania wideo. Wart podkreślenia jest też bagnet wykonany z stali nierdzewnej.

Leica S (typ 007) będzie dostępna wiosną 2015.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)