Leica SL2‑S to bezlusterkowiec premium skoncentrowany wokół kręcenia

Leica SL2-S to bezlusterkowiec premium skoncentrowany wokół kręcenia
Marcin Watemborski

11.12.2020 08:12, aktual.: 11.12.2020 09:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Leica SL2-S to trzeci pełnoklatkowy bezlusterkowiec Leiki. Tym razem jest to propozycja dla miłośników filmowania. Korpus pozwoli m.in. na filmowanie w rozdzielczości 4K/30p bez ograniczenia czasowego i zapisywanie 10-bitowego materiału na kartę SD.

Leica SL2-S została wyposażona w procesor przetwarzania obrazu Leica Maestro Series III i pełnoklatkową stabilizowaną w 5 osiach matrycę BSI o rozdzielczości 24,6 Mpix i pozwala na ujęcie serii zdjęć z prędkością 25 kl./s bez zapychania buforu (bez ciągłego AF, migawka elektroniczna, pliki JPEG) oraz pracę z maksymalnym ISO do 100 000. Ten aparat klasy premium został zaprojektowany z myślą o filmowaniu i potrzebie szybkiego fotografowania.

Wracając do trybu seryjnego – Leica SL2-S pozwoli również na robienie zdjęć w plikach RAW (DNG) i zapisanie w tym trybie ponad 1000 obrazów pod rząd na karcie SD UHS-II z migawką elektroniczną. Migawka mechaniczna umożliwi prędkość serii na poziomie 5 kl./s. Leica SL2-S została wyposażona w tryb zwiększonej rozdzielczości, który zapisuje zdjęcia 96 Mpix dzięki przesunięciu matrycy.

Obraz

Wizjer elektroniczny EVF ma rozdzielczość 5,76 mln punktów, odświeżanie na poziomie 120 kl./s oraz powiększenie x0,78. 3,2-calowy ekran tylny natomiast ma rozdzielczość 2,1 mln punktów i jest dotykowy. Został wyposażony w specjalne powłoki niwelujące zabrudzenia od dotykania go palcami oraz chroniące przed zarysowaniami.

Leica SL2-S, jako że jest korpusem skoncentrowanym wokół filmowania, pozwala na nagrywanie materiału przyciętego 4K w 60 kl./s w 10 bitach, 4:2:2 i profilu Leica L-Log na zewnętrzny rekorder za pośrednictwem pełnowymiarowego złącza HDMI. Filmowanie w pełnowymiarowej rozdzielczości 4K/30p jest możliwe bez ograniczeń. Dodatkiem jest możliwość podglądu LUT-ów w wizjerze EVF lub na tylnym monitorze, jak również na urządzeniu zewnętrznym podłączonym przez HDMI.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

Dzięki przyszłym aktualizacjom oprogramowania, zapowiedzianym przez Leikę, nowy korpus będzie mógł nagrywać w kodeku HEVC (H.265) bezpośrednio na kartę SD w aparacie. W kolejnych aktualizacjach pojawi się opcja wyświetlania fali (waveform) oraz automatyzacja follow focusa. Wszystko to po to, by spełnić oczekiwania profesjonalnych filmowców.

Polska cena sugerowana aparatu Leica SL2-S wynosi 21 500 złotych.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)