Leica Sofort to pierwszy aparat natychmiastowy niemieckiej legendy

Leica Sofort to pierwszy aparat natychmiastowy niemieckiej legendy

Leica Sofort to pierwszy aparat natychmiastowy niemieckiej legendy
Marcin Watemborski
16.09.2016 06:49, aktualizacja: 16.09.2016 16:39

Automatyczny flesz, dedykowane tryby fotografowania oraz trzy tryby ustawiania ostrości, to tylko niektóre z rozwiązań zastosowanych w nowym aparacie natychmiastowym legendarnej marki Leica. Zobaczcie, co jeszcze oferuje nam ten elegancki maluch.

Zacznijmy od tego, jak wygląda nowy aparat natychmiastowy – Leica Sofort. Co jest charakterystyczne dla niemieckiej firmy i tutaj zastosowano minimalistyczne wzornictwo. Fakt, aparat jest trochę kwadratowy, ale jakież piękno tkwi w tej prostocie bez zbędnych dodatków.

Firma zadbała o to, by dostosować aparat do wielu użytkowników, więc stworzyła tryby fotografowania: Automatyczny, Impreza i Ludzie, Sporty i Akcja oraz tryb Makro. Te scenariusze pozwolą Wam osiągnąć najbardziej zadowalające efekty w konkretnych sytuacjach fotografowania. Oprócz tego otrzymacie możliwość włączenia trybu wielokrotnej ekspozycji, opcji autoportretu oraz samowyzwalacz (2/10 s). Odnośnie selfie – na przodzie, tuż obok pięknej czerwonej kropki, znajdziecie kwadratowe lusterko, które ułatwi kadrowanie.

Obraz

Tryb ustawiania ostrości możecie ustawić na jeden z 3 do wyboru – Macro (0,3-0,6 m); Standard (0,6-3 m) oraz Landscape (0,3- nieskończoność). Istnieje również możliwość zmiany trybu pracy flesza (automatyczny, włączony, wyłączony, włączony z redukcją czerwonych oczu) oraz kompensacji ekspozycji, co przyda się w przypadku chęci uwiecznienia specyficznych scen.

Obiektyw ma ogniskową o długości 60 mm (ekwiwalent 34 mm da pełnej klatki) i stałą przysłonę f/12.7. Czasy otwarcia mechanicznej migawki wahają się od 1/8 s do 1/400 s. Wizjer z korektą paralaksy dali trybu makro oraz celownikiem, oferuje powiększenie rzędu 0,37x. Bateria ma starczyć na wykonanie 100 zdjęć.

Obraz

Wraz z aparatem zostały zaprezentowane dwa nowe typy wkładów do fotografii natychmiastowych. Pierwszy jest kolorowy, drugi czarno-biały. Zdjęcia mają rozmiar taki sam, jak Instax Mini. Pierwszą zauważalną różnicą jest to, że zdjęcia nie są otoczone idealnie białą ramką, jak w przypadku Fuji, lecz delikatnie kremową, co ma dodać nostalgicznego wyrazu, właściwego dla fotografii natychmiastowej.

Oprócz aparatu i wkładów, firma Leica poinformowała o stylowych akcesoriach do najnowszego produktu. Paski będą w kolorze miętowym, pomarańczowym, czarnym oraz czarno-białym. Etui na aparat dostępne będzie tylko w kolorach czarnym i brązowym, by zachować klasyczną linię.

Obraz

Pocztówki-ramki na zdjęcia będą dostępne w opakowaniach zawierających trzy sztuki. Każda z nich ma mieć inny wzór oraz doskonale prezentować zdjęcie. Nie mogło zabraknąć również klasycznego albumu, który będzie chronił zdjęcia przed uszkodzeniem. Pudełka do przechowywania zdjęć będą dostępne w kolorach miętowo-czarnym, czarno-białym oraz czarno-pomarańczowym. Producent zwraca uwagę na to, że dzięki temu rozwiązaniu zdjęcia pozostaną bezpieczne. Pudełka będą sprzedawane w zestawach po 3 sztuki w każdym kolorze.

Obraz

Leica Sofort ma być dostępna od listopada 2016 roku w cenie 299 dolarów. Wkłady Leica Instax Mini mają kosztować 13 dolarów za 10 kolorowych zdjęć, natomiast czarno-białe będą w cenie 16 dolarów. Niestety, nie znamy jeszcze polskich cen.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)