Wyniki Leica Street Photo 2016. Zobacz 26 najlepszych fotografii ulicznych

Wyniki Leica Street Photo 2016. Zobacz 26 najlepszych fotografii ulicznych

Wyniki Leica Street Photo 2016. Zobacz 26 najlepszych fotografii ulicznych
Źródło zdjęć: © © Arek Rataj
Krzysztof Basel
31.08.2016 20:57, aktualizacja: 02.09.2016 15:39

Popularność konkursu Leica Street Photo z roku na rok rośnie. Do szóstej edycji zgłoszono prawie 4000 zdjęć. Jury wybrało 26 najlepszych fotografii streetowych, które od 2 września będzie można obejrzeć na wystawie pokonkursowej w Leica 6x7 Gallery Warszawa.

Obraz
© © Alicja Kozak

To już szósta edycja konkursu fotografii ulicznej Leica Street Photo. Mimo że jedyną nagrodą jest publikacja zdjęcia na wystawie pokonkursowej Leica Gallery Warszawa, to coraz większa liczba fotografów chętnie wysyła swoje prace do oceny.

Obraz
© © Arek Rataj

W efekcie w konkursie Leica Street Photo 2016 jury w składzie Ania Kłosek (fotograf), Beata Łyżwa-Sokół (fotoedytor, „Duży Format”), Stefano De Luigi (fotograf, VII Photo Agency), Chris Niedenthal (fotograf), Maciej Jeziorek (fotograf, Napo Images, Forum) i Rafał Łochowski (Leica 6×7 Gallery Warszawa) wyłoniło spośród prawie 4000 zgłoszeń 26 zwycięskich prac.

Obraz
© © Arek Rataj

Jury tak komentuje poziom nadesłanych fotografii:

„Trudno jednoznacznie określić ramy fotografii ulicznej. Jest to bardzo pojemna forma, dające ogromne pole do twórczych poszukiwań. Dlatego też nadesłane prace są bardzo różnorodne i bardzo ta różnorodność mnie cieszy. Wśród finałowych zdjęć znajdziemy fotografie sytuacyjne - zaskakujące czy budzące uśmiech, piękne barwne kompozycje, operowanie detalem i wieloplanowością. Czasem kilku z tych zabiegów możemy doszukać się w jednym obrazie. Jest subtelnie i ale czasem ostro. Jednym słowem street! Mam nadzieje, że prace te będą źródłem inspiracji.Gratuluję laureatom bystrego oka, zręczności fotograficznej i przede wszystkim otwartego umysłu na codzienne a jakże niecodzienne obrazy".
Obraz
© © Artur Pławski
„Obrady jury konkursu Leica Street Foto były dla mnie fajną, pozytywną lekcją radości fotografowania. Jest mi bardzo miło, że mogłem wraz z szacownymi koleżankami i kolegami jurorami obejrzeć tak dużo ciekawych zdjęć. W tych wyróżnionych ale i w tych które nie weszły do nagrodzonego finału wspomniana radość poszukiwania ciekawych kadrów i rejestrowania najróżniejszych motywów była bardzo widoczna. To chyba najważniejsza rzecz spinająca tak rozległą odmianę fotografii jaką jest street photo. Właśnie radość fotografowania. Fascynujące jest to, że dzięki konkursowi i towarzyszącej mu wystawie szeroka publiczność będzie mogła cieszyć się kadrami, które najpierw ich autorom a potem nam, podczas obrad, wpadły w oko".
Obraz
© © Daniel Frymark

Wszystkie nagrodzone zdjęcia prezentujemy w naszej galerii, w tym artykule, ale mimo wszystko zachęcamy wszystkich do obejrzenia ich osobiście, na żywo. Wernisaż wystawy odbędzie się 2. września o godz. 19:00 w Leica Gallery Warszawa, Mysia 3, II piętro. Wystawa będzie czynna do 11 września. Wstęp wolny. Więcej informacji: www.warsaw.leica-gallery.pl.

Obraz
© © Dariusz Laszczyk
Obraz
© © Izabela Urbaniak
Obraz
© © Jakub Wysocki
Obraz
© © Julia Zabrodzka
Obraz
© © Karol Szymkowiak
Obraz
© © Katarzyna Kubiak
Obraz
© © Krzysztof Bednarski
Obraz
© © Lesya Kim
Obraz
© © Maciej Dakowicz
Obraz
© © Maciej Dakowicz
Obraz
© © Marcin Babul
Obraz
© © Marek M. Berezowski
Obraz
© © Mario Janiszewski
Obraz
© © Michał Czarnecki
Obraz
© © Michał Medyński
Obraz
© © Monika Krzyszkowska
Obraz
© © Monika Krzyszkowska
Obraz
© © Piotr Trybalski
Obraz
© © Tomasz Kulbowski
Obraz
© © Tymon Markowski
Obraz
© © Zbigniew Wójcik
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)