Leica Summilux-TL 35 mm f/1.4 ASPH - nowy obiektyw do systemu Leica T

Leica Summilux-TL 35 mm f/1.4 ASPH - nowy obiektyw do systemu Leica T

Leica Summilux-TL 35 mm f/1.4 ASPH - nowy obiektyw do systemu Leica T
Marcin Watemborski
22.03.2016 11:42, aktualizacja: 26.07.2022 19:09

Legendarnego producenta nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Summiluxy należą do najlepszych na świecie obiektywów. Wyróżnia je nie tylko świetna konstrukcja, ale również unikatowe wzornictwo. Zobaczcie jak prezentuje się nowe szkło w portfolio Leiki.

Leica Summilux-TL 35 mm f/1.4 ASPH jest nową propozycją standardowego obiektywu do aparatów z matrycą APS-C. Ta jasna stałka jest według producenta bardzo wydajna i w pełni wykorzystuje możliwości oferowane przez system Leica T.

Obraz

Zwolennicy leikowskiej plastyki i unikalnego rozmycia tła na pewno odnajdą się w pracy z nowym Summiluxem. Producent informuje, że obiektyw imponuje jakością generowanego obrazka od pełnego otwarcia przysłony oraz szybkością, a mimo to pozostaje kompaktowy, dzięki wewnętrznemu ogniskowaniu 12 soczewek w 8 grupach.

Obraz

Nowy obiektyw ostrzy od odległości 40 cm i jest wyposażony w system AF. Przysłona jest kontrolowana elektronicznie, ustawiana z poziomu aparatu, a jej maksymalne domknięcie to f/16. Dodatkowo szkło dostępne jest w dwóch kolorach – czarnym oraz srebrnym. Osłona przeciwsłoneczna została dołączona do zestawu.

Obraz

Nowa trzydziestkapiątka jest pierwszym z dwóch nowych stałek, które wejdą w skład systemu Leica T. Drugi z nich – Leica APO Macro-Elmarit-TL 60 mm f/2.8 ASPH – będzie dostępny jesienią 2016 roku.

Leica Summilux-TL 35 mm f/1.4 ASPH jest dostępny już w salonach Leica Store oraz u autoryzowanych sprzedawców. Jeśli chcecie stać się szczęśliwymi posiadaczami tego szkiełka – możecie je mieć za 8600 złotych.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)