Leica X2 – pierwsze wrażenia [wideo]

Leica X2 – pierwsze wrażenia [wideo]
Mariusz Kamiński

10.05.2012 19:05, aktual.: 10.05.2012 21:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zobaczcie z bliska, jak wygląda najnowsza, stylowa Leica X2 z matrycą APS-C o rozdzielczości 16 Mpix.

Zobaczcie z bliska, jak wygląda najnowsza, stylowa Leica X2 z matrycą APS-C o rozdzielczości 16 Mpix.

Ernst Leitz byłby dumny. Gdy w Niemczech powstawały pierwsze na świecie fotograficzne aparaty małoobrazkowe, to chyba nikt nie podejrzewał, że te sympatyczne aparaciki przetrwają do dziś w niemalże niezmienionej formie (poza wnętrzem). Co więcej, produkty Leica stały się obiektem pożądania adeptów i mistrzów fotografii i w swej nowoczesnej formie wskoczyły na półkę hi-end, rażąc po oczach ceną z wieloma zerami.

Gdy Leica X2 dotarła do redakcji, nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że stykam się z produktem perfekcyjnym. Niewielki aparat kompaktowy skrywał się w pięknym, skórzanym futerale. Do zestawu dołączono oddzielny wizjer elektroniczny Leica EVF2 o rozdzielczości 1,4 mln pikseli, także schowany w malutkim pokrowcu, i ładowarkę.

Aparat jest wykonany wyśmienicie. Obudowa jest bardzo solidna, nie ma mowy o żadnych luzach. Matryca ma, wbrew oczekiwaniom, 16 Mpix, a nie 18.  Po uruchomieniu urządzenia użytkownika wita polskie menu, które jest bardzo przejrzyste i wygodne w obsłudze. Uwagę zwraca obiektyw Elmarit 24 mm f/2.8 ASPH, którego ogniskowa w przeliczeniu daje klasyczne 35 mm, idealne do fotografii reportażowej.  Niestety, aparat był w naszych rękach zbyt krótko, abyśmy mogli wykonać zdjęcia testowe, ale postaramy się to szybko nadrobić przy okazji testów.

Leica X2 - hands-on [PL]

Pierwszą wadą, która dosłownie rzuca się w oczy, jest jakość ekranu LCD. Jego rozdzielczość jest mała, a poszczególne piksele są bardzo widoczne. Warto jednak zaznaczyć, że robienie zdjęć za pomocą tego ekranu (jak i każdego innego) mija się z celem. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie dołączonego wizjera, który dostarcza bardzo jasny i kontrastowy obraz i jest niezwykle wygodny w użyciu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)