Lekarze przyczepiają sobie uśmiechnięte zdjęcia do kombinezonów, by rozweselić pacjentów

Lekarze przyczepiają sobie uśmiechnięte zdjęcia do kombinezonów, by rozweselić pacjentów

Lekarze przyczepiają sobie uśmiechnięte zdjęcia do kombinezonów, by rozweselić pacjentów
Marcin Watemborski
10.04.2020 11:15, aktualizacja: 26.07.2022 14:56

Środki ochrony osobistej uniemożliwiają lekarzom pokazanie swojej twarzy. Tak zasłonięci leczą i badają pacjentów, co dla wielu osób może być przerażające. Po to, by poprawić im humor i pokazać swoją ludzką naturę, medycy zaczęli przyczepiać do kombinezonów swoje uśmiechnięte zdjęcia. Od razu zrobiło się lepiej!

Oprócz tego, że są lekarzami, są też ludźmi. W pełnych kombinezonach, z maskami i przyłbicami, wyglądają jednak dość groźnie i nic dziwnego, że pacjenci nie czują się przy nich komfortowo. Medycy walczący z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 ze Stanów Zjednoczonych postanowili pokazać swoje ludzkie oblicze i skoro nie widać ich twarzy zza masek, przyczepili zdjęcia do kombinezonów.

Prekursorem tego doskonałego pomysłu jest Robertino Rodriguez z San Diego. Wrzucił on na swojego Instagrama posta w kombinezonie i z przyczepionym portretem do klatki piersiowej. Oprócz jego imienia, widnieje tam nazwa oddziału szpitalnego oraz jego uśmiechnięty wizerunek. Rodriguez tłumaczy, że czuł się źle, gdy wchodził na oddział cały pozakrywany i postanowił pokazać uśmiech przerażonym pacjentom tak, jak mógł. Karteczka na piersi Rodrigueza jest zalaminowana, by można było ją bez problemu spryskać środkiem odkażającym.

Ludzie zaczęli bardzo szybko udostępniać powyższe zdjęcie, a inni lekarze zaczęli brać przykład z Robertino. Według mnie to piękny gest w kierunku pacjentów. Ludzie nie powinni się bać lekarzy, powinni wiedzieć, że oni chcą im pomóc, a uśmiech zawsze pomaga. Dzięki temu pacjent nie ma już do czynienia z przybyszem z kosmosu, a może wizualizować sobie człowieka.

Pojawiły się zdjęcia lekarzy z podobnymi identyfikatorami z innych miast USA. Lekarka z brazylijskiego Sao Paulo poszła o krok dalej. Jako pediatra pracuje z dziećmi, które boją się znacznie bardziej niż dorośli. Ta kobieta zamiast swojego zdjęcia wydrukowała obrazek z syrenką Ariel. Jak się domyślacie – dzieci ją pokochały.

Miło jest spojrzeć na takie gesty, gdy świat zalewają kolejne smutne wiadomości, a lekarze schodzą z dyżurów skrajnie przemęczeni. To naprawdę wielcy ludzie, którym należy się ogromny szacunek za to, co robią.

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)