Lensbaby Sol 45 to obiektyw dla tych, którym znudziły się zwykłe zdjęcia

Lensbaby Sol 45 to obiektyw dla tych, którym znudziły się zwykłe zdjęcia

Lensbaby Sol 45 to obiektyw dla tych, którym znudziły się zwykłe zdjęcia
Monika Homan
08.08.2018 10:09, aktualizacja: 26.07.2022 17:55

Lensbaby to firma produkująca obiektywy do efektów specjalnych. Teraz wprowadza na rynek dwa nowe obiektywy tilt-shift - Lensbaby Sol 45 i Sol 22 - które pozwalają na wychylenie osi optycznej.

Firma Lensbaby powstała w 2004 roku. Jej misją jest dostarczenie obiektywów dla wszystkich tych, którzy znudzeni są idealnie ostrymi, sterylnymi wręcz zdjęciami. Chce pomóc fotografom uzyskać twórczą kontrolę i wprowadzić emocje w ich zdjęcia.

Obraz

Niedawno firma ogłosiła nową serię obiektywów o nazwie Sol. Pierwszy z nich jest już dostępny - Lensbaby Sol 45. Jest to obiektyw z ogniskową 45 mm i stałym światłem f/3.5. Jego konstrukcja pozwala na wychylenie osi optycznej, dzięki czemu możemy kontrolować płaszczyznę ostrości.

Obraz

Obiektyw wyposażony został również we wbudowane nakładki, które pozwalają na uzyskanie ciekawego rozmycia. Możemy regulować ich położenie, żeby kontrolować efekt, jaki chcemy uzyskać.

Lensbaby University | Sol Photography Tutorial

Obiektyw można zamówić z mocowaniem Canon EF, Nikon F, Sony A i E, Pentax K, i Fujifilm X i można go używać zarówno z aparatami pełnoklatkowymi, jak i APS-C. W przedsprzedaży można zamówić drugi obiektyw - Lensbaby Sol 22, z ogniskową 22 mm, który dedykowany jest do aparatów z matrycą Mikro 4/3.

Obraz

Obiektyw kosztuje prawie 200 dolarów i można go zamówić na stronie producenta. Szkła Lensbaby nie gwarantują świetnej jakości obrazka, ale w zamian za to dają możliwość eksperymentowania i uzyskania niecodziennych efektów w przystępnej cenie.

Obraz
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)