Lensbaby Twist 60 to nieźle zakręcone szkło

Lensbaby Twist 60 to nieźle zakręcone szkło

Lensbaby Twist 60 to nieźle zakręcone szkło
Marcin Watemborski
13.04.2016 11:33, aktualizacja: 13.04.2016 13:33

Lensbaby jest ciekawym rozwiązaniem dla fotografów szukających nowego środka wyrazu. Tym razem, zamiast obiektywu typu tilt-shift, firma pokazała jak osiągnąć interesujący bokeh.

Obiektywy Lensbaby charakteryzują się niską jakością produkowanego obrazka, dziwnym bokehem i przysłonami przyczepianymi na magnes. Tym razem jednak nie zobaczymy kolejnego przegubu w szkle.

Obraz

Lensbaby Twist 60 to obiektyw, którego magia tkwi w bokehu, czyli wyglądzie rozmycia tła. W środku znajdziemy 12 listków przysłony. Dzięki maksymalnemu otworowi równemu f/2.5 zyskamy silne, miękkie rozmycie.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Firma utrzymuje, że wzorowała się na klasycznym wzornictwie znanym z XIX-wiecznych obiektywów Josepha Petzvala, dając użytkownikom tym samym możliwość poczucia jakby korzystali z dawnych szkieł.

Obraz

Wszystko super, ale czy jest sens wydawać na nowe szkło 280 dolarów, kiedy podobny efekt możemy uzyskać używając starych Heliosów?

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Dla zainteresowanych – Lensbaby Twist 60 możecie zamówić na stronie producenta. Jest ono dostępne w mocowaniach Canon EF, Nikon F oraz Sony E.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)