LensPack - metoda na szybszą wymianę obiektywów?

LensPack - metoda na szybszą wymianę obiektywów?15.03.2016 14:01
LensPacks
LensPacks
Marcin Falana

Dekielki do obiektywów, które mocujemy rzepem do torby albo plecaka fotograficznego to nowa propozycja gadżetu dla fotografów, którzy lubią żonglować obiektywami.

Ansix Design to kanadyjska firma, która ma ciekawe pomysły dla fotografów. Po sukcesie ich szyny do obiektywów LensRacks, na którą zebrali środki na platformie Kickstarter, Kanadyjczycy zaprezentowali kolejny innowacyjny produkt. Ich pomysł ma przyspieszyć wyciąganie obiektywów z torby albo plecaka fotograficznego.

LensPacks
LensPacks

LensPacks to proste rozwiązanie polegające na pokryciu tylnej części dekielka do bagnetu aparatu rzepą, za pomocą której możemy go przypiąć do dowolnej torby fotograficznej. LensPacks powstało w celu przyspieszenia dostępu do obiektywu, a co za tym idzie - ich szybszej zmiany. Fotograf w prosty sposób wpina jeden obiektyw w wolny dekielek, a drugi odpina z drugiego.

LensPacks Official Video

Dekielki LensPacks mają pasować do wszystkich fotograficznych toreb i plecaków pod warunkiem, że są wyposażone w podłoże z rzepem. W innym przypadku musimy przykleić takie podłoże, które jest dostarczane z dekielkiem. LensPacks są dostępne z mocowaniami Canon EF, Nikon F, Sony E, Fujifilm X, Pentax K i Mikro Cztery Trzecie.

417845320224364402

Pomysłodawcom udało się zebrać ponad 34 000 dolarów kanadyjskich (prawie 100 000 zł) pod koniec maja 2015 roku. W lutym 2016 r. pierwsze egzemplarze gotowych produktów trafiły już do osób, które wspierały kampanię na Kickstarterze. Jeżeli jesteście zainteresowani dekielkami LensPack możecie je po prostu kupić na stronie store.lensracks.com w cenie 14,99 USD.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)