Lenstag - ratunek przed złodziejami sprzętu fotograficznego?

lenstag.com
lenstag.com
Wojciech Gadomski

16.07.2013 14:09, aktual.: 26.07.2022 20:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kradzieże sprzętu to prawdziwa plaga. Nie ma miesiąca, żeby ktoś znajomy nie wrzucił na Facebooka informacji o skradzionym aparacie. Nowe narzędzie Lenstag może pomóc w odnalezieniu straconych aparatów i obiektywów.

Jeśli już przydarzy się nam taka przykra sytuacja, możemy szukać za pomocą konwencjonalnych metod albo skorzystać z serwisu Lenstag. Trevor Stehrer, Amerykanin, na co dzień pracownik firmy Google, wpadł na prosty pomysł. Stworzył platformę umożliwiającą zarejestrowanie swojego sprzętu i w razie kradzieży zgłoszenie tego faktu.

[solr id="fotoblogia-pl-74129" excerpt="1" image="1" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/1528,w-rosji-potrafia-ukrasc-obiektyw-z-aparatu-powieszonego-na-szyi" _mphoto="theft1-741291-270x151-497004e863.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3022[/block]

Założenie konta i rejestracja fotograficznego ekwipunku nie są kłopotliwe. Wystarczy e-mail i znajomość nazw zgłaszanych przedmiotów.

lenstag.com
lenstag.com

Do rejestracji potrzebny jest numer seryjny sprzętu i zdjęcie będące dowodem jego posiadania. Po jego dodaniu trzeba poczekać na weryfikację. Później można już korzystać ze wszystkich opcji.

lenstag.com
lenstag.com

Jedną z nich jest przekazanie sprzętu komuś innemu.

lenstag.com
lenstag.com

Kradzież sprzętu zgłasza się poprzez wypełnienie raportu.

lenstag.com
lenstag.com

Po uzupełnieniu raportu kradzieży przedmiot zostaje wciągnięty do bazy danych. Ma swoją stronę na Lenstag, która dobrze indeksuje się w wyszukiwarkach takich jak Google. W wyszukiwarce wystarczy wpisać numer seryjny aparatu i słowa kluczowe: "Lenstag" i "stolen". Jeśli ekwipunek jest w bazie, znajdzie się na pewno.

lenstag.com
lenstag.com

Lenstag może być użytecznym narzędziem dla osób kupujących przez serwisy aukcyjne, policji, lombardów i sklepów fotograficznych. Warto dodać, że Trevor Stehrer nie zamierza czerpać zysków ze swojego dzieła. 

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)