Lewis Hamilton dziękuje fotografom za 12 lat pracy

Lewis Hamilton dziękuje fotografom za 12 lat pracy

Lewis Hamilton dziękuje fotografom za 12 lat pracy
Źródło zdjęć: © © Lewis Hamiltion / [Instagram](https://www.instagram.com/p/BvHxWpF7C/)
Marcin Watemborski
19.03.2019 13:36, aktualizacja: 26.07.2022 15:53

Lewis Hamilton to żyjąca legenda. Kierowca Formuły 1 jest uważany za jednego z najlepszych kierowców w historii, o ile nie najlepszego. Sportowiec opublikował zdjęcie z fotografami, którzy robili mu zdjęcia. To bardzo miły gest kierowcy.

Lewis Hamilton zakwalifikował się do Grand Prix Australii 2019 na torze w Melbourne. Rozradowany kierowca Formuły 1 zgromadził przy sobie wszystkich fotografów, którzy dokumentowali jego karierę – z wieloma widział się nie pierwszy raz. Pamiątkowe zdjęcie trafiło do jego mediów społecznościowych z następującym podpisem:

Zrobiłem to zdjęcie po kwalifikacjach ze wszystkimi fotografami, którzy robili mi zdjęcia przez ostatnie 12 lat. Chciałem dzielić ten moment z nimi, jako, że życie jest drogocenne i szybko przemija. Wiem, że nie zawsze się ze mną łatwo pracuje fotografom, ale doceniam was chłopaki, dziękuję.

Kariera Hamiltona zaczęła się w wieku 12 lat, kiedy został przyjęty do programu młodych kierowców McLarena. Brał również udział w Brytyjskiej Fomule Renault oraz został europejskim mistrzem kartingu (2000). Od 2005 roku zaczął odnosić sukcesy w Formule 3 pod szyldem ASM, a rok później brał udział w Serii GP2 w barwach ART zastępując tym samym Nico Rosberga, który wszedł do F1.

Czas Lewisa na zmaganie się w pierwszej lidze wyścigów na torze przyszedł w 2007 roku, gdy podczas startu w Grand Prix Australii, gdzie zajął III miejsce. Kolejne 3 wyścigi stał na podium – II miejsce było jego. Grand Prix Hiszpanii zapewniło mu pozycję lidera – został najmłodszym zawodnikiem, który osiągnął ten wynik w historii całej Formuły 1. Kolejne lata upływały pod znakiem sukcesów. Od 2013 roku Hamilton zaczął jeździć dla Mercedesa. W 2017 roku, po odejściu Nico Rosberga, kierowca zaczął konkurować o tytuł z kierowcami Ferrari.

Ciekawostką jest to, że Lewis Hamilton został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)