Lexar stworzył kartę microSD o prędkości 100 Mb/s oraz pracuje nad CFexpress

Lexar stworzył kartę microSD o prędkości 100 Mb/s oraz pracuje nad CFexpress
Marcin Watemborski

29.10.2018 12:14, aktual.: 26.07.2022 16:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Legendarna marka nośników pamięci Lexar wstaje z martwych w naprawdę wielkim stylu. Dopiero co słyszeliśmy o nowościach, a już są kolejne. Tym razem będzie cos z myślą o mobilnych artystach. Oczywiście pojawią się też karty XQD, czego wymaga współczesny rynek.

Nowe karty pamięci Lexara to nośniki microSD o pojemności 512 Gb oraz prędkości odczytu 100 Mb/s. Są one przewidziane dla filmowców i fotografów, którzy w głównej mierze posługują się urządzeniami mobilnymi. Oczywiście nie ma tu mowy o użytkownikach iOS-a, ponieważ iPhone’y nie mają slotu na kartę.

Karta oferuje prędkość zapisu na poziomie 70 Mb/s, a standard V30 mówi o tym, że każdorazowo ta prędkość nie spadnie poniżej 30 Mb/s. Wszystkie oznaczenia prędkości wyglądają następująco: Klasa 10, UHS-I, U3, A2, V30. Wychodzi na to, że nawet filmowanie smartfonem w rozdzielczości 4K nie powinno sprawiać problemów.

Do karty będą dołączone dwa adaptery, które pozwolą zastosować nośnik w aparatach fotograficznych. Koszt nowej karty ma wynosić 299 dolarów, lecz nie wiemy, ile będzie ona kosztowała w Polsce.

Obraz

Drugą informacją na temat Lexara jest to, że firma zapowiedziała prace nad nośnikami XQD. W zeszłym tygodniu internet obiegła informacja o tym, że Lexar nie będzie produkował kart XQD, wydana przez polski oddział firmy. DPReview sięgnęło jednak do źródła. Z informacji wynika, że została wstrzymana sprzedaż kadr XQD na rzecz prac nad formatem CFexpress.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Lexara.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)