Lexar stworzył kartę microSD o prędkości 100 Mb/s oraz pracuje nad CFexpress

Lexar stworzył kartę microSD o prędkości 100 Mb/s oraz pracuje nad CFexpress
29.10.2018 12:14
Lexar stworzył kartę microSD o prędkości 100 Mb/s oraz pracuje nad CFexpress

Legendarna marka nośników pamięci Lexar wstaje z martwych w naprawdę wielkim stylu. Dopiero co słyszeliśmy o nowościach, a już są kolejne. Tym razem będzie cos z myślą o mobilnych artystach. Oczywiście pojawią się też karty XQD, czego wymaga współczesny rynek.

Nowe karty pamięci Lexara to nośniki microSD o pojemności 512 Gb oraz prędkości odczytu 100 Mb/s. Są one przewidziane dla filmowców i fotografów, którzy w głównej mierze posługują się urządzeniami mobilnymi. Oczywiście nie ma tu mowy o użytkownikach iOS-a, ponieważ iPhone’y nie mają slotu na kartę.

Karta oferuje prędkość zapisu na poziomie 70 Mb/s, a standard V30 mówi o tym, że każdorazowo ta prędkość nie spadnie poniżej 30 Mb/s. Wszystkie oznaczenia prędkości wyglądają następująco: Klasa 10, UHS-I, U3, A2, V30. Wychodzi na to, że nawet filmowanie smartfonem w rozdzielczości 4K nie powinno sprawiać problemów.

Do karty będą dołączone dwa adaptery, które pozwolą zastosować nośnik w aparatach fotograficznych. Koszt nowej karty ma wynosić 299 dolarów, lecz nie wiemy, ile będzie ona kosztowała w Polsce.

417859202347055762

Drugą informacją na temat Lexara jest to, że firma zapowiedziała prace nad nośnikami XQD. W zeszłym tygodniu internet obiegła informacja o tym, że Lexar nie będzie produkował kart XQD, wydana przez polski oddział firmy. DPReview sięgnęło jednak do źródła. Z informacji wynika, że została wstrzymana sprzedaż kadr XQD na rzecz prac nad formatem CFexpress.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Lexara.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)