Lexar – uznana kiedyś marka wraca na rynek w wielkim stylu

Lexar – uznana kiedyś marka wraca na rynek w wielkim stylu

Lexar – uznana kiedyś marka wraca na rynek w wielkim stylu
Marcin Watemborski
17.08.2018 10:23, aktualizacja: 17.08.2018 19:10

Lexar był kiedyś jedną z najbardziej uznanych film produkujących karty pamięci. Praktycznie w torbie każdego zawodowca znajdowały te nośniki. Firma niestety upadła, ale niecały rok temu pojawiła się informacja, że wraca na rynek. Tak też się stało!

Firma Lexar od wielu lat była uznaną marką kart pamięci. Każdy szanujący się fotograf miał ich kilka w swojej torbie. Niestety w czerwcu 2017 roku pojawiła się informacja, że marka przestaje istnieć. Wystarczyło kilka kolejnych miesięcy, by Longsys – chiński gigant na rynku nośników pamięci – poinformował o wykupieniu Lexara.

Longsys, właściciel marki Lexar, poinformował o jej powrocie w pełnym wymiarze na jesieni 2018 roku. Huabo Cai, prezes Lexara, wydał oficjalne oświadczenie, w którym dzieli się z potencjalnymi użytkownikami radością z powrotu marki. Informuje on również o tym, że firma dołoży wszelkich starań, by podobnie jak przez ostatnie 20 lat spełniać oczekiwania konsumentów.

Póki co nie wiemy nic więcej na temat konkretnych działań Lexara, oprócz tego, że pojawią się nowe karty pamięci, czytniki kart, dyski SSD oraz pen drive’y. Firma obecnie jest na etapie kontaktowania się i ustalania szczegółów z dystrybutorami sprzętu na całym świecie. Dobrze się składa, bo targi Photokina w Kolonii zaczną się za lekko ponad miesiąc, więc to naprawdę dobry czas na come-back Lexara.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)