Lightroom i presety - jak to ugryźć [wideoporadnik]

© Jakub Kaźmierczyk
© Jakub Kaźmierczyk
Jakub Kaźmierczyk

18.10.2012 16:00, aktual.: 26.07.2022 20:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po ostatnim materiale o cross processingu dostałem od Was sporo maili z pytaniami o zasadę działania presetów i prośbami o pomoc w tej materii. Przygotowałem więc poradnik właśnie o presetach.

Presety to świetna sprawa. Nie tylko usprawniają one pracę, ale pozwalają też osiągnąć poszczególne efekty w bardzo prosty sposób. W Internecie aż roi się od różnych presetów, które można pobrać za darmo. Uważajcie jednak, bo często ich jakość jest daleka od ideału i niektóre z nich raczej zepsują Wasze zdjęcia, niż nadadzą im określony charakter.

[solr id="fotoblogia-pl-60620" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/2038,cross-processing-w-adobe-lightroom-wideoporadnik" _mphoto="lead-60620-270x151-93998eff96907.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2266[/block]

Same presety to po prostu zapisane informacje o poszczególnych ustawieniach modułu develop, a mówiąc kolokwialnie - zapisane informacje o suwakach i innych elementach, które po połączeniu w określony sposób przynoszą konkretny efekt.

Tak więc zapraszam do buszowania w poszukiwaniu upragnionych efektów! Do usłyszenia za tydzień!

Zapraszam na forum.fotoblogia.pl. Możecie się tam dzielić swoimi opiniami na temat wideoporadników i zgłaszać własne propozycje tematów.

Lightroom i presety - jak ugryźć [wideoporadnik]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)