Lepsze panoramy w Adobe Lightroom i Photoshop? Sprawdzamy jak działa nowa funkcja Boundary Warp

W zaprezentowanym niedawno Adobe Lightroom CC dodano funkcję łączenia zdjęć w panoramy. To była spora rewolucja. W ostatnich dniach umożliwiono dodatkowo usuwanie marginesów z nierówno złączonych zdjęć. Sprawdziliśmy jak nowa funkcja działa w praktyce.

Lepsze panoramy w Adobe Lightroom i Photoshop? Sprawdzamy jak działa nowa funkcja Boundary Warp
Źródło zdjęć: © Źródło: youtube.com
Jakub Kaźmierczyk

Myślę, że wiele z was lubi robić zdjęcia panoramiczne. Doskonale pamiętam jak jeszcze niedawno niemal w każdym miejscu wykonywałem rozległe panoramy, żeby pokazać na zdjęciach jak najwięcej. Funkcja panoramy, która pojawiła się po wprowadzeniu Lightrooma do chmury CC, była zbawieniem. Szczególnie, że łączy pliki RAW, co znacznie ułatwia pracę. Dzięki niej nadal pracujemy na oryginalnym zdjęciu w formacie RAW, tyle że połączonym w jedno, duże zdjęcie.

Obraz
© ©Jakub Kaźmierczyk, Tajlandia, Krabi, Nikon D5500

Wykonując jednak zdjęcia panoramiczne, bardzo często powstają białe marginesy. Żeby uzupełnić brakujące miejsca, do tej pory musieliśmy korzystać z narzędzi wypełnienia z uwzględnieniem zawartości lub po prostu docinać zdjęcie tak, żeby pozbyć się tych marginesów. Na szczęście nowa funkcja pozwala nam zmienić położenie poszczególnych zdjęć względem siebie, dzięki czemu rozciągane są tak, żeby wypełnić te marginesy. Myślę, że funkcję dobrze prezentuje GIF poniżej, a także główny film. Dajcie znać co myślicie o tej funkcji.

Obraz
© © http://blogs.adobe.com/
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)