”Lightroom w przerwie na kawę” - poznaj tajniki Lightrooma CC za darmo

”Lightroom w przerwie na kawę” - poznaj tajniki Lightrooma CC za darmo02.05.2018 07:09
”Lightroom w przerwie na kawę” - poznaj tajniki Lightrooma CC za darmo

Adobe Lightroom CC to program do edycji zdjęć, którego używa praktycznie każdy z nas. Producent postanowił wypuścić serię samouczków, z których dowiemy się, jakie ciekawe opcje możemy jeszcze wykorzystać.

Na kanale YouTube firmy Adobe pojawiły się około minutowe filmiki z serii ”Lightroom Coffee Break”, czyli krótkie triki i porady związane z jednym z najważniejszych dla nas, fotografów, programem. Dowiedzcie się, jak wyciągnąć z Lightrooma to, co najlepsze.

Lightroom Coffee Break: Four Sliders to Save Your Photo in Lightroom CC

Dotychczasowe filmiki dotyczyły programu Lightroom Classic CC, lecz nowe produkcje będą opowiadały o Lightroomie CC. Uważam to za bardzo dobry krok w kierunku użytkowników, bo przecież każdy ma swoje preferencje i niektórzy wolą coś innego. Na dodatek to wypełnienie pewnej luki w świecie fotografii. W internecie jest wciąż mało materiałów na temat Lightrooma CC.

Lightroom Coffee Break: Using the Auto Settings in Lightroom Classic CC

Pierwszy filmik, który pojawił się na kanale, to dzieło Michelle Wei i jJosha Haftela, którzy pokazują jak w postu sposób poradzić sobie z niedoświetlonym plikiem RAW za pomocą 4 suwaków: ekspozycji, podświetleń, cieni oraz kontrastu. Dla wielu z nas to oczywistość i podstawa, ale od czegoś trzeba zacząć. Na pewno w kolejnych odcinkach zobaczymy więcej interesujących opcji i tego, jak z nich korzystać.

Lightroom Coffee Break: Make Any Photo Look Like an Ansel Adams Masterpiece

Musicie pamiętać też o tym, że wiele opcji z Lightrooma Classic CC znajdzie zastosowanie w drugiej wersji programu. Zasada działania jest podobna, lecz nie każdy musi być super biegłym w Lightroomie. Poza tym – nie każdy potrzebuje tak zaawansowanego narzędzia. Jeśli macie wolną godzinkę – przejrzyjcie to, co dotychczas wrzucili ludzie z Adobe – naprawdę warto.

Lightroom Coffee Break: Seven Ways to Move Sliders

Więcej filmików znajdziecie na kanale Adobe.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)