Linux w Canonie? To nie żart

Linux w Canonie? To nie żart03.04.2015 11:06
Linux w Canonie? To nie żart
Marcin Falana

Magic Lantern poinformowało o kolejnym kroku jaki udało im się zrobić w hakowaniu lustrzanek. Chodzi o uruchomienie systemu operacyjnego Linux na lustrzankach Canona.

Jak donosi portal Petapixel.com informacja pojawiła się 1 kwietnia na forum grupy Magic Lantern i wielu ludzi uważa ją za żart z okazji prima aprilis, jednak najprawdopodobniej żartem było to, że wyglądało to na żart.

Poniżej prezentujemy wideo, które potwierdza informacje o Linuxie uruchomionym na lustrzankach Canona.

[Magic Lantern] Booting Linux Kernel 3.19 on Canon EOS DSLRs

Członkowie grupy poinformowali, że udało im się to zrobić po tym jak odkryli jak dostać się do wyświetlacza przy uruchamianiu aparatu. Postanowili więc uruchomić aparat na innym systemie operacyjnym. Uruchomili na lustrzankach Canona Linuxa kernel 3.19 co dowodzi, że dalsze hakowanie jest możliwe.

Dotychczas Magic Lantern było zbiorem haków, które działały na kodzie Canona. Po uruchomieniu na nich Linuxa programiści będą mogli implementować nowe funkcje i będą mieli bezpośredni dostęp do hardware'u aparatu.

Grupa pracuje teraz nad bardziej użytecznymi zastosowaniami swojego odkrycia. Zachęcają też społeczność internetową do wzięcia udziału w całym przedsięwzięciu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)