Lodowe rzeźby Tatr: góry zimą są piękne!

Lodowe rzeźby Tatr: góry zimą są piękne!

Lodowe rzeźby Tatr: góry zimą są piękne!
Źródło zdjęć: © © [Mantas Ališauskas](https://ctdots.eu/?fbclid=IwAR3wfGvp4YjUq8ckd14p4xt4dk1oSGX2JWOEdbdSMDTgYoeH_eMq2ewTs)
Kasia Piotrowska
23.12.2019 11:10, aktualizacja: 26.07.2022 15:04

Pochodzący z Wilna Mantas Ališauskas wspiął się z Zakopanego na Kasprowy Wierch. Zimowa aura i piękno polskich gór zaowocowały pięknymi zdjęciami.

Wycieczka w wyższe partie gór zimą wymaga specjalnego przygotowania. Ubrania muszą zatrzymać ciepło organizmu, a jednocześnie nie pozwolić na pocenie. Temperatura w górach jest niższa niż w dolinach, a dodatkowo na szczycie drzewa nie chronią przed wiatrem. Takie wycieczki nie są odpowiednie dla osób bez doświadczenia. Dzięki fotografiom, możemy jednak zobaczyć jak wygląda zima w wyższych partiach gór bez wychodzenia z domu.

Polska dostarcza pięknych widoków i okazji do fotografowania. Choć w niewielu miejscach spadł śnieg, przy odrobinie zawziętości można sfotografować zimowy krajobraz. Zawsze przed wyjściem w góry należy sprawdzić, czy interesująca nas trasa jest dostępna zimą. Ścieżki, które z łatwością pokonujemy latem, może zająć kilkakrotnie dłużej przy niesprzyjających warunkach pogodowych.

Opis całej wyprawy wraz z przydatnymi radami znajdziecie na stronie autora.

Obraz
© © [Mantas Ališauskas](https://ctdots.eu/?fbclid=IwAR3wfGvp4YjUq8ckd14p4xt4dk1oSGX2JWOEdbdSMDTgYoeH_eMq2ewTs)
Obraz
© © [Mantas Ališauskas](https://ctdots.eu/?fbclid=IwAR3wfGvp4YjUq8ckd14p4xt4dk1oSGX2JWOEdbdSMDTgYoeH_eMq2ewTs)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)